Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodi ülipikk sünnipäevakutse

24.veebruarist sai avalikuks tuhandete eestimaalaste koostööna loodud EV100 sünnipäevakutse, millega kutsutakse inimesi kogu maailmast Eestile külla. Kokku mitmeid tunde kestev ehedatest eestimaalaste portreedest koosnev kutse avalikustatakse 24. veebruaril kell 12:00 Puhka Eestis kodulehel.EV100kutse_Liisu

Kutse loomise üheks eesmärgiks oli ühendada Eestis elavaid inimesi ja e-residente, sõltumata nende asukohast või staatusest. Kutses said osaleda kõik, kel oli võimalik end ID kaardi põhiselt autentida. Kokku saatis oma portree sünnipäevakutsesse üle 2550 inimese. Projekti peamiseks eesmärgiks on tutvustada Eestit maailmale kui toredat turismisihtkohta ja digitaalset ühiskonda, kus enda elektrooniline autentimine on kõigile kättesaadav. Inimestel paluti fotodel naeratada, et purustada müüt alati muretsevatest eestlastest.

Projekti üks eestvedaja Mart Valner selgitab, et kutse loomisega ei ole töö veel lõppenud. „Koguda ühe idee taha võimalikult palju eestimaalasi ning luua koos midagi, mida kogu maailmas pole kunagi varem tehtud, oli projekti esimene osa. Juubeliaasta pole aga veel läbi ning sünnipäevakutse mõte on ikkagi maailmas Eestile tähelepanu saada ja väliskülalisi meile külla kutsuda. Praegu käibki töö selle nimel, et loodud sünnipäevakutset ja kogu Eesti Vabariigi 100. juubelit kogu maailmas tutvustada,“ sõnas Valner.

EV100 sünnipäevakutse video algab üleskutsega külastada juubeli puhul Eestit, millele järgnevad maakonniti grupeerituna kutsujate endi poolt üles laetud portreefotod. Inimesed on fotodel oma õigete eesnimedega ja igaüks sai saata, vaid ühe foto. Kutses on ka sadakond ingliskeelset est-kontseptsioonis slaidi huvitavate faktidega Eesti kohta. Video taustamuusikana on kasutatud Eesti rahvamuusikat, seda ka ansamblite Trad.Attack! ja Greip töötluses.

Mine vaata, kes on sinu kodukandi kõige külalislahkemad inimesed ja kas nad said korra sajandis naeratamisega hästi hakkama https://www.puhkaeestis.ee/et/ev100kutse.

 

EV100 sünnipäevakutse on Alfa-Omega Communications, gotoAndPlay ja NOPE Creative ühiskingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks, mida toetab ka EASi Turismiarenduskeskus.