Riigi sünnipäev kannustab kasu nõudmata tegudele

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva varasel tunnil ootan kannatamatult päikse tõusu ja luba heisata koduõue lipuvardasse sinimustvalge lipp. Ootamine hoiab meeled ärkvel ja mõtte selge, loodetavasti.

Ralf Ramot annab tänaseks Eesti Vabariigi aastapäevaks valmistatud Moskva saiad Kardo Kasele üle, et neid Sindis pärast rongkäiku rahvale pakkuda kuuma tee kõrvale Foto Urmas Saard
Ralf Ramot annab tänaseks Eesti Vabariigi aastapäevaks valmistatud Moskva saiad Kardo Kasele üle, et neid Sindis pärast rongkäiku rahvale pakkuda kuuma tee kõrvale. Foto: Urmas Saard

Sindi raekoja tornimasti tõuseb sinimustvalge pisut hiljem, kell 07.55, aga rahvas koguneb varem. Ka Kaitseliidu Pärnumaa maleva puhkpilliorkester paneb pasunad hüüdma ja trummid tümpsuma enne kui paljud puhkepäeva hommikul silmad avavad.

Kõige esimestena on juba kohal Moskva saiakesed, kuigi neid saab kuuma tee kõrvale mugida alles viimases järjekorras. Siis kui raekoja esisel pidulik tseremoonia toimunud, rongkäik läbi ja viimane sõnavõtt peetud.

Pika sissejuhatuse lõpetuseks tahangi öelda, et tegelikult mõtlen kirjutada saiakeste valmistajast ja veel mõnest, kelle heatahtliku tegevuseta olnuks tänane päev märksa kahvatum.

image descriptionRalf Ramot asutas hiljuti oma elu esimese ettevõtte ja avas Pärnu Kesklinna silla naabruses Tallinna maantee ääres OÜ Leivaka pagari-kondiitri poe, kus kogu päeva küpsetatakse leibasid ja saiakesi. Juba esimestel päevadel viis ta osa oma toodangust kõrval asuvasse Toidupanka. Täna kostitab Ralf enda valmistatud saiakestega kõiki pidupäevalisi, kes võtavad osa Sindis toimuvast iseseisvuspäeva tähistamisest. Oma töö eest ta raha ei küsi.

Sindi vapp hallide kividegaJuba palju aastaid on Eesti lipu seltsile olnud hea koostöökaaslane Sindi linnavalitsus. Ilma linnavalitsuse mõistva abita jäänuks lipu seltsi ühised tegemised väga toimeka Sindi gümnaasiumiga tunduvalt ilmetumaks.

TreRaadio_mustaltaustal_punaneKas tuleb lugejatele ootamatusena, et TreRaadio on aastaid olnud Eesti lipu seltsi suurtoetaja? Aga just nii on see olnud; märkamatult, aga ikkagi hästi märgatult!

Kas igaüks on mõelnud sellele, kes valmistas käsitööna suurepärase illustratsiooniga kutsed pidulikule lipuheiskamisele. Taoline käsitöö eeldab kunstniku annet ja nõuab paljusid töötunde, mille eest honorari pole oodatud. Eile omistati Tatjana Grigorjeva-Keerupile aunimetus „Sindi kultuuritegelane 2016“, hea seegi.

Jättes rääkimata asju, mis tegelikult kõnetavad meid paljutähendava puudutusega, võivadki mitmed heateod muutuda justnagu iseenesest mõistetavateks tegudeks, mille vilju tarbime tänamatu ahnusega. Aasta 365 päeva seas on päevi, mis peavad oluliseks erinevaid külgi meie elus. Eesti Vabariigi sünnipäeval tunnetame kokkuhoidvust ja pühendumist millegile sellele, mis meid riigina ühendab ning kannustab kasu nõudmata tegudele. Tänud kõigile eelpool nimetatud olulistele toetajatele, mis teeb tänase pidupäeva meile palju meeldivamaks.

Urmas Saard

Samal teemal:

Pidulik lipurivistus Sind raekoja ees 2013 a 24 veebruari hommikul Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindi ja kolme valla ühine lipuheiskamine