Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival ootab [eest]seisma ja [eel]arvama!

22. juulil algusega kell 12 algab Eesti kõige ilusamal teel – Postiteel paiknevas Eesti Maanteemuuseumis esimene Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival. väikeKõik Kagu-Eestis elavad või selle piirkonnaga seotud inimesed on oodatud kagunurgale ja tervele Eestile olulistel teemadel kaasa mõtlema, arvamust avaldama ning muutusi ellu kutsuma!

Püüdes vastata enamuse ootustele on Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali meeskond moodustanud kolm teemaala, mis puudutavad maaelu, maakultuuri ja turvalisuse küsimusi:
TURVALISUS JA JULGEOLEK – MIKS KEEGI MEID EI PÄÄSTA?

I paneel kell 12.00 – 13.30: Julgeolekus ei sõltu meist mitte midagi

II paneel kell 14.00 – 15.30: Kõik rikuvad liikluseeskirju, sest natuke ju võib

III paneel kell 16.00 – 17.30: Tervishoid saab olla kas kodulähedane või kvaliteetne

 

MAAELU – VIIMANE KUSTUTAB TULE

I paneel kell 12.30 – 14.00: Ökoriik – ürgaega tagasi!?

II paneel kell 14.30 – 16.00: Raha ei ole ja raha ei tule

III paneel kell 16.30 – 18.00: Kõik on läbi

 

MAAKULTUUR – ÕKS VIIL ELÄSSE MÕTSU VAIHÕL UMMAMUUDU INEMISE

I paneel kell 13.00 – 14.30: Kuis perimüskultuuriga rahha tiini?

II paneel kell 15.00 – 16.30: Võrokõnõ, mulk vai seto ja vahtsõnõ maalõtulõja – kas saias sõbras?

III paneel kell 17.00 – 18.30: Mõista-i ma taad kiilt ei lukõ ei kirota, õigõt kiilt mõista-i kiäki!

 

NB! Korraldajad juhivad tähelepanu, et Kagu-Eesti eripärast tulenevalt on osad vestlused seto või võro keelsed!

Viimase paneeli järgselt annab kell 19 Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali lõpetuseks kontserdi pärimusmuusikatrio Lepaseree.

Põnevate teemaalade kõrvalt leiab ka kohalikul traditsioonil ja toorainel põhinevaid vahepalasid pakkuvad pop-up kohvikud. Kohal on Kolotsi kitsetalu, OÜ Võrumaa maitsed ja Mardimäe mahetalu. “Uksed avab” ka Metsarestoran, kus menüüs grillil ja lõkkel valmistatud toidud.

Et vanemad saaks rahulikult [eel]arvata on avatud ka lasteala (kell 12 – 18.30), kus toimetavad Eesti Maanteemuuseum, Eesti Põllumajandusmuuseum, Võru Instituut ja Pokumaa!

Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali esietendusel piletiraha ei küsita, kuid kaasa võiks võtta oma [eel]arvamused, kiuslikud küsimused ja isikliku kohvi/teetassi , et vähendada ühekordsete nõude kasutamise vajadust (kogunetakse ju rohelisemat eluviisi propageerival Põlvamaal)!

Kogu täiendava info leiad Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali Facebooki lehelt või Arvamusfestivali kodulehelt !

Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali programm valmib kolme maakonna (Põlva-, Valga- ja Võrumaa) inimeste ja organisatsioonide koostöös. Korraldajad soovivad luua erakonnapoliitiliste eesmärkideta arutelu­ ja mõttevahetuspaiga, mille eesmärk on arendada arutelu­ ja suhtluskultuuri ja inspireerida siin elavaid inimesi oma elu mõjutavatel teemadel mõtlema, sõna sekka ütlema ja muutusi ise eest vedama. Tegemist on 12.-­13. augustil toimuva Arvamusfestivali paralleelüritusega, mis tänavu Paides juba neljandat korda aset leiab. Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival leiab aset esimest korda.

Esimese Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali toimumist aitavad ellu viia ja toetavad Euroopa Parlamendi S&D fraktsiooni liige eurosaadik Marju Lauristin, EPP fraktsiooni liige eurosaadik Tunne Kelam, Roheliste/Euroopa Vabaliidu fraktsiooni liige eurosaadik Indrek Tarand, Eesti Maanteemuuseum ja Maanteeamet, Paide Arvamusfestival, OÜ Charlot, Võru- ja Valgamaa omavalitsuste liidud, MTÜ Põlvamaa Patrioot, Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp, ERR, Punane Rist, MTÜ Postitee, OÜ Kuhjakurv, Põlva, Võru ja Valga maavalitsused, AS Sirje, MTÜ Võru Folkloorifestival.

Kohtumiseni 22. juulil kell 12 Kagu-Eesti esimesel appikarjel, järelehüüdel ja ülistuslaulul!