Kõik teed viivad Seto Folgile!

Pärast jaanipäeva, 27.-28. juunil toimub Värskas folk- ja autorimuusika tipptegijaid ning seto pärandkultuuri ühendav festival Seto Folk. Tallinlased saavad Värskasse tulla folgirongiga, Tartlased lodjaga Peipsi järve ja Piirissaare kaudu ja Kagu-Eesti rahvas jalgsi või rattaga mööda RMK Aegviidu-Ähijärve matkateed.

“Värska piiriäärne asukoht ei tähenda, et tegemist on raskesti ligipääsetava ääremaaga. Vastupidi – siia kohale jõudmiseks on palju erinevaid ja põnevaid teid. Soovime, et juba teekond Värskasse pakuks tõelise elamuse ja oleks osa folgist. Esmakordselt võtab lodi Jõmmu ette kahepäevase ööbimisega piletireisi Tartust Värskasse ja tagasi. Folgirong läbib Eesti pikima rongiliini pealinnast vene piirini vaid 3 tunniga, mis on kiireim ja soodsaim võimalus jõuda Tallinnast Värskasse,” selgitab festivali peakorraldaja Maris Andreller.

Lodjaretk Värskasse kestab 2 päeva, väljudes Tartust juba 25. juunil. Lodi teeb vahepeatuse Emajõe Suursoo Looduskeskuses ning jõuab seejärel Peipsile, kus hea ilmaga saab ka purje masti tõmmata. Öö veedavad retkelised Piirissaarel telkides. 26. juunil külastatakse Räpina uut sadamat ja vaikse ilma korral ka Salosaart ning õhtuks jõutakse festivalipaika Värskasse.

Mõlemal festivalipäeval toimuvad looduslodja retked, lodjakontserdid ning öölodja retked. Tartu Lodjaselts võtab Värskasse kaasa Rändava Lodjakoja ja väiksemad puupaadid. Rändava Lodjakoja õpitubades saab proovida puutööriistu ja köiekeerutamist ning meisterdada lodjamudeleid.

2-päevane lodjaretk Tartust Värskasse maksab täiskasvanule 85 eurot, õpilasele 70 eurot. Hinna sees on neli toidukorda. Kohtade broneerimiseks tuleb ühendust võtta Tartu Lodjaseltsiga ( info@lodi.ee või tel 55599100 Liisa-Lota Kaivo). Lodi väljub 25. juuni hommikul kell 10 Tartust Lodjakoja juurest (Ujula 98). Täpsem info www.lodi.ee.

Värska Sanatoorium ja Veekeskus toovad Tallinnast Värskasse folgi erirongi, millega pealinlased saavad kiiresti ja soodsalt Tallinnast Värskasse ja tagasi. Folgimelu saab alguse juba rongist: kohal on nii pillimehed kui leelonaised. Folgirong väljub Tallinnast reedel, 27. juunil kell 10.10 ning jõuab Koidula piirijaama kell 13.10. Koidula jaamast saavad külalised tasuta bussiga Värskasse, kust algab ülepiiriretk Saatsesse. Matkahuvilised viib eribuss otse rongilt ajaloolisesse Petseri Lõunalaagrisse giidiga matkale ning seejärel edasi Värskasse. Esimesed 10 rattasõpra saavad eelregistreerimisel rongile kaasa võtta ka jalgrattad ning mööda Laskevälja rattarada üle Mustoja maastikukaitseala turvaauto saatel Värskasse sõita. Tagasi Tallinnasse sõidab rong pühapäeval, väljudes Koidulast kell 13.10 ning saabudes Tallinna 16.20.

Rong sõidab marsruudil Tallinn-Koidula-Tallinn ilma vahepeatusteta. Rongisõidu edasi-tagasi piletite hinnad on folgipassi omanikele järgmised: Täiskasvanu 20 eur, õpilane / üliõpilane / pensionär 14 eurot, süles istuvale lapsele on sõit tasuta. Suurematele gruppidele (vähemalt 10 inimest) kehtib soodushind – edasi tagasi rongipilet + festivali pass – 30 eurot inimene.