Terve Pere Kool kutsub väikelaste vanemaid loengule

Villaingel. Foto: Mari Peetsalu
Villaingel. Foto: Mari Peetsalu
Neljapäeval, 12. detsembril kell 17.00-20.00 toimub teine loeng Terve Pere Kooli selle õppeaasta loengusarjas. Seekordse kohtumise teemaks on mängiv laps. Kuni aprillini kohtutakse igas kuus korra Võrumaa uues waldorflasteaias Terve Pere Aed, mis tegutseb Parksepa lasteaiaga samas majas.

Väikelapse põhitegevus on mängimine ja see arendab last parimal viisil. Seekordses loengus jagab kogenud pedagoog Heli Kudu nõuandeid, kuidas me lapsevanematena saame lapse mängu toetada. Millised on lapse arengut toetavad mängud ja milliseid mänge peaksime vältima? Juttu tuleb ka last arendavatest ning sobimatutest mänguasjadest.

„Väikelapse mõtlemine, tundmine, tegutsemine pole eraldiseisvatena koolitamiseks väikelapseeas kättesaadavad. Need omadused on veel peidetud lapse keha kasvamisse. Läbi kehalise aktiivsuse on nende võimete arendamine võimalik ja vajalik,“ vahendab Heli Kudu waldorfpedagoogika rajaja Rudolf Steineri mõtteid. Just seepärast rõhutab Heli vabamängu tähtsust. Mis on vabamäng, sellest kuuleb pikemalt juba neljapäevases loengus.

Seekordse kohtumise praktilises osas juhendab Mari Peetsalu villanukkude valmistamist. Villast ingleid ja nukukesi on lihtne meisterdada ning sobivad toredaks jõulukingiks lähedastele või ehteks kuusele.

Terve Pere Kooli eelmises loengus, mille teemaks on joonistav laps, osales ligi 40 inimest.
Heli Kudu innustavaid loenguid on Võrumaa emad-isad, vanaemad-vanaisad kuulamas käinud juba 2011. aasta algusest peale.

Seekordne loengusari toob lastevanemate ette lisaks waldorfpedagoogile veel teisigi kogenud inimesi, kelle igapäevatöö osaks on perede toetamine ja nõustamine. Näiteks ootame külmetuskuul jaanuaris Terve Pere Kooli vestlusringi antroposoofilist arsti Ülle Pechterit, märtsis on lubanud tulla oma mõtteid lastest ja religioonist jagama Kati Kolk. Lisaks loengutele toimub iga kord ka praktiline tund, kus vastavalt teemale on võimalik joonistada, maalida, voolida või meisterdada.

Terve Pere Kooli loengusari on ellu kutsutud kodanikualgatuse korras ja seda veab eest MTÜ Terve Pere Selts. Selle õppeaasta loengusarja korraldamiseks on saadud toetust regionaalministri valitsemisala kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Täpsem info koolituse kohta: https://www.facebook.com/events/488664221247323/

Allikas: MTÜ Terve Pere Selts

Share via
Copy link
Powered by Social Snap