Emajõe festival toob elu veele

Sel nädalavahetusel Tartus toimuva VIII Emajõe festivali alateema on „Elu veel“. Võidu ja Kaarsilla vahelisel festivalialal peetakse mitmeid võistlusi, imetletakse erinevaid Emajõel liikuvaid aluseid, püütakse kala ja kuulatakse head muusikat.

Emajõe paremkaldal toimuv festival püüab tuua elu veele ja näidata, kui palju erinevaid võimalusi on tegevusteks jõel. „Üsna sageli ei märka Tartu inimene oma igapäevaaskeldustes kodulinna läbivat kaunist Emajõge. Meie soov on tuua jõge tartlastele lähemale ja näidata, milliseid võimalusi Emajõgi meile pakub,“ selgitas Emajõe festivali projektijuht Aile Parmsoo.

Festivali avab juba neljandat aastat toimuv Emajõe Karikas avaveeujumises, eelregistreerimine e-mailile:  info@ujumine.ee. Võistlusele järgneb Laululahing, kuhu oodatakse laulusõpru kaasa laulma koos Estraadiraadio ja perekond Mõtsmehega tuntud jõe- ja merelaule. Festivali ajaks sildub kahe silla vahelisele alale praam, kus on avatud kohvik. Kaldapealsel esinevad ansamblid Estraadiraadio ja Zorbas. Õhtuhämaruses kell 21.15 toimub traditsiooniline päikeseloojangu paraad, kus saab imetleda Tartu väärikaid rauast laevu. Reedese festivaliõhtu lõpetab öökino „Siin me oleme“. 

Laupäeval algab päev kell 9.30 traditsioonilise kalapüügivõistlusega „Heade võtete jõgi“, mille võitjaks saab kahe tunni jooksul kaaluliselt kõige rohkem kalu välja püüdnud võistleja. Keskpäeval antakse start avaveeujumise sprindidistantsile ja kell 16 heategevuslikule Pallirallile, mida tuleb kommenteerima Lembitu Kuuse. Kell 18 algab traditsiooniline jõeparaad, millele on osalejaid aastatega järjest juurde tulnud. Osavõtuks saab end registreerida festivali kodulehel. Päeval saavad festivalialal kokku laevamudelismi harrastajad, kes teevad laevamudelitega kiirussõite basseinis ja Emajõel. Näha saab klubi Kotkasulg lennumudeleid ja töötoas saavad huvilised kätt harjutada lennumudelite ehitamisel. Lisaks mudelitele esitletakse ka rahvapaati Cumulus.

Festivali teisel päeval toimuvad veekatsed teaduskeskuse AHHAA eestvedamisel, erinevad töötoad, põnevaid tegevusi ja atraktsioone jagub lastele. Meelt lahutavad festivalialal veel Alatskivi noormeeste bänd The Uninvited, kandlemees Sander ja Tuuli Trummid. Festivali programm lõpeb lodjal kell 21.30 Jürgen Rooste luuleõhtuga “Elu Mississipil”.

VIII Emajõe festivali programm ning võistlustele ja jõeparaadile registreerimine:http://www.tartu.ee/emajoefestival/.

Allikas: tartu.ee