Haapsalu Joogafestival pakub mahukamat programmi

Esimesest joogafestivalist Haapsalus võttis mullu osa ligi tuhat inimest. Foto: MTÜ Joogafestival
Esimesest joogafestivalist Haapsalus võttis mullu osa ligi tuhat inimest. Foto: MTÜ Joogafestival
Kaks kuud on jäänud teist korda toimuva rahvusvahelise Joogafestivalini Haapsalus 20.-21.juulil. Joogafestivalil on seekord ühendatud 13 joogastiili ning parimad õpetajad nii Eestist kui ka välisriikidest. Kokku on hetkeseisuga kavas 50 sündmust (eelmisel aastal oli 27). Oleme kutsunud 46 esinejat, kellest 9 on välismaalased.

Esimesest Joogafestivalist võttis koos vabatahtlike, esinejate ja bazaarimüüjatega osa umbes tuhat inimest. Rahvahulk oli küll aukartustäratav, kuid kuna festival oli alkoholi- ja vorstivaba ning teemaks jooga ja tervislik elustiil, siis kohapealne õhkkond oli väga südamlik ja rahulik. Illustreerimiseks faktid, et pärast õhtust kontserti oli prügina murul maas vaid üks plastpudel ning inimesed rääkisid vabaõhuüritusel omavahel teiste austamiseks poolihääli! Korraldajatena saime ka linnusejuhatajalt kiita, et pärast festivali polnud maas “tavapärast prügivaipa” ja täpsem olles mitte ühtki prügi. Ühe osavõtja sõnul oli nii hea olla koos suurema hulga inimestega, kes on vaiksed, endaga kontaktis, kained ning lihtsalt on kohal. “Selliseid võimalusi on harva ja nälg nende järele on kasvamas.”

Joogafestivali põhiprogramm toimub Haapsalu piiskopilinnuse hoovis vabas õhus, kuid kokku on kümme erinevat tegevuspaika siseruumides eriilmeliste tegevuste jaoks: loengutest, raamatututvustustest, jooga- ja toiduvalmistamise töötubadest mantralaulmiste ja gongikontserdini.

Esimene Joogafestival oli sissejuhatav, selleaastase Joogafestivali teema on Mees ja Naine. Energiline ja tagasihoidlik. Aktiivne ja salapärane. Sirgjooneline ja müstiline. Kuum ja külm. Nagu meie kaks peaesinejat: siiani 22 joogafestivalil esinenud USAst pärit karismaatiline ja särav David Lurey, kes tegeleb mitme atraktiivse joogastiiliga ning esineb ka laupäevaõhtusel kontserdil. Teine peaesineja on meditatiivne ja sügav Jivan Mukta – Tšiilist, samuti oodatud esineja Euroopa joogasündmustel.

Oma mehelikkuse ja naiselikkusega aitab sel festivalil kontakti saada 13 erinevat joogastiili. Eriline on voolav ja vaba tantsujooga kolmes eri värvingus ja eri õpetajate juhendamisel. Ära saab proovida ühe viimasel ajal kõige kiiremini populaarsust kogunud Bikram ehk hot jooga Indiast pärit õpetaja käe all. Festivalil saab muuhulgas teada, mida tähendab roheline ehk ökojooga, kuidas toituda tootroidust, mis on valgustumine, kuidas kujundada endale isiklikud eetikapõhimõtted Patanjali suutrate põhjal jm.

Lastele toimub piiskopilinnuse mänguväljakul oma programm. Vihma korral toimuvad Taevalava sündmused lähedal asuvas siseruumis, nn Vihmasaalis. Tasuta saab osaleda Pilgrimi raamatututvustustel, väravatorni programmis ning jalutada tervisekaupade bazaaril.

Joogafestival nimetati pärast esimest kordaläinud aastat Lääne-Eesti turismiteoks 2012 ning Haapsalu märgiürituseks nagu näiteks Valge Daami etendus. Loe lähemalt www.joogafestival.ee ja vaata eelmise Joogafestivali klippi: http://vimeo.com/46279212

Merit Raju, MTÜ Joogafestival

Share via
Copy link
Powered by Social Snap