Haanja taluturg kogub hoogu

Foto: www.uganditk.ee
Foto: www.uganditk.ee

18. aprillil kell 15 saavad Võrumaal Haanjas kokku kohaliku taluturu huvilised. Arutatakse, kus ja millal täpsemalt turgu pidama hakata, millised oleksid reklaamikanalid, kes tuleksid kaupa müüma jne.

2012. aasta oktoobris toimunud Haanja valla ettevõtluspäeval oli üheks arutelu teemaks taluturu käivitamine Haanjas. Novembri alguses korraldas vallavalitsus huvilistele vestlusringi, kus oma kogemustest rääkisid Osula taluturu eestvedajad. Mõlemal kokkusaamisel jäi kõlama mõte, et ka Haanjas võiks taluturg olla, ostjaid- müüjaid oleks.

Kõige rohkem soovitakse turul müüa juur- ja puuvilju, mett ning mune. Ostjaid oleks enim lisaks nimetatutele ka juustul ning teistel piimatoodetel, köögiviljadel (tomat, kurk) ja marjadel. Vallas läbiviidud küsitlusest selgus kohalike elanike soov, et turg võiks toimida aastaringselt,  suvel õues ning talvel siseruumides, lisaks internetipõhiselt.  Oli arvamusi, et turg võiks olla ka Ruusmäel, kindlasti tuleks korraldada laadapäevi ja ko0halikus poes võiks olla taluturu riiul kohaliku toodanguga.

Vallavalitsuses vaetakse võimalust lubada tänavakaubandust ka Suure Munamäe jalamil asuva parkla servas ja Suurele Munamäele viival jalakäijate teel. Turukaubanduseks määratava ala asukoht ning kauplemise aeg tuleb  18. aprillil kokku leppida.

Nii tänava- kui turukaubanduse korral on volikogu kehtestanud, et Haanja valla elanikele on omatoodangu müümisel müügipilet tasuta.