Aasta suurpere konkurss ootab taas kandidaate

2012. aasta suurpereks valitud perekond Kivimäe-Laidro Pärnumaalt.
2012. aasta suurpereks valitud perekond Kivimäe-Laidro Pärnumaalt.

Eile algas juba neljandat aastat toimuv aasta suurpere konkurss. Kandidaatide esitamine aasta suurpere tiitlile kestab 1. maini ning võitja kuulutatakse välja 11. mail toimuval suurperepäeval.Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) jaBigbanki poolt välja antava aasta suurpere” aunimetus omistatakse ühtsuse ja lasterikkuse au sees hoidmise eest töökale ning eeskujulikule Eesti suurperele, kus kasvab vähemalt neli last.

ELPLi presidendi Aage Õunapi sõnul on välja antav tiitel kujunenud omaette traditsiooniks, mis väärtustab ning tunnustab Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi.

Mullu pälvis aasta suurpere tiitli viielapseline perekond Kivimäe-Laidro Pärnumaalt.

Kandidaadi esitamiseks aasta suurpere konkursile tuleb 1. maiks saata kirjalik taotlus, mida saab esitada Eesti Lasterikaste Perede Liidu kodulehe www.lasterikkad.ee kaudu. Ettepanek peab sisaldama kandidaadina ülesseatava perekonna nime ja koosseisu, elukohta, vanemate töökohta ja ameteid ning vabas vormis kirjeldust ja põhjendust. Samuti tuleb lisada taotluse esitaja nimi ja kontaktandmed. Ettepanekuid aunimetuse saamiseks võivad teha kõik pereliikmed, tuttavad, asutused, ettevõtted jt.

.Aunimetuse võiduperekond kuulutatakse välja 11. mail toimuval Suurperepäeval, mis leiab aset Tallinna Loomaaias. Perekonnale antakse üle tänukiri ja 1000 eurot Bigbankilt.

Paralleelselt  toimub ka esseevõistlus “Mina ise ja minu pere”, mis kutsub üles kõiki paljulapselise pere liikmeid jagama oma pere lugu. Oma esseesid saab esitada kuni 1. maini. Võitjad kuulutatakse välja samuti 11. mail.

Tänavu juba üheksandat korda toimuv suurperede perepäev ja neljandat korda välja kuulutatav aunimetus “Aasta Suurpere” toimub paralleelselt Eestiga ka Leedus ning Lätis.

Lisainfo: www.bigbank.ee/et/suurperepaev.