Juba sel reedel: Werro Rocki peaesineja on Winny Puhh

Werro Rock2013webReedel muutub Võru ööklubi Balance muusikasõprade kohtumispaigaks, kui üheksandat korda toimuval Werro Rockil astuvad üles ansamblid meilt ja mujalt. Peaesinejat Winny Puhhi saadavad Slinghunt, S.E.K.S, Bastard and the 3 Bastards ja väliskülaline Laime Pilniga Lätist.

Werro Rock 2013 toob lavale värvika seltskonna, mille krooniks on naaberlinnast Põlvast pärit Winny Puhh. Tegemist on staažika bändiga, kel järgmisel aastal täitub 20 tegutsemisaasta, kuid kes sel sajandil veel Võrus esinenud pole. Hoolimata vanusest on ansambel suuremat tähelepanu pälvinud just viimastel aastatel. Hiljutiseks šedöövriks võib lugeda auväärt kolmandat kohta konkursil Eesti Laul. Võrus tulevad kindlasti esitusele paremad palad Winny Puhhi varamust, kuid arvestades ansambli ekstravagantsust, peab olema selgeltnägija teadmaks, millega Võru publikut üllatatakse.

Vahetult enne Puhhi astub üles Võru juurtega ansambel Sünkroonujujad Endisest Kastepiisa Seltsimajast ehk S.E.K.S. Võru publikule tuttav kelmika nimega meelelahutusgrupeering ei paku kuulajatele originaalloomingut, küll aga originaalset lähenemist tuntud Eesti ja välismaa lauludele. Sündmusele vastavalt karmimate töötluste hulgas saab kuulda Olav Ehala filmimuusikat “Nukitsamehest”, pop-sensatsioon PSY maailma vallutanud hitti “Gangnam Style” ning ka maailmarändur Jaan Tätte loomingut.

Pealinna esindab heavy-bluesi trio Slinghunt. Ansambel astus üles ka 2011. aasta Werro Rockil, kus pälvis rohkelt publiku kiidusõnu, mistõttu on ansambel taas tee lõunasse leidnud. Nende muusikat iseloomustab riffidel põhinev heavy-blues ja rütmiline funk, millega tuuakse põhjamaisesse rahusse grunge ja lõunapoolse roki maitset.

Lõunanaabrite pealinnast ehk otse Riiast väisab Võrut rockbänd Laime Pilniga (tõlkes: täielik õnn). Tegemist on ansambliga, kes kodumaal on rohkelt tähelepanu pälvinud, mistõttu on Laime Pilniga esinenud Baltikumi suurematel festivalidel (Positivus, Be2gether). Lisaks muusikale toovad lätlased üle piiri ka silmailu – kitarrist Marcis Vasilevski valiti Cosmopolitani poolt Läti kümne seksikama mehe hulka.

Õhtu avalöögi annavad Võru oma poisid punkansamblist Bastard and the 3 Bastards . Praeguseks kaks aastat tegutsenud bändi sihi võtab kokku basskitarrist Mark-Robert Maisuradze: “Meie eesmärk on hoida elus muusikastiili, mis tänapäeva massimuusikast aina kaugemaks jääb ning ühtlasi olla ka selle edasiviijateks ja arendajateks Eesti muusikamaastikul”.

Uksed avab klubi reedel, 5. aprillil kell 21 ning esimene ansambel läheb lavale kell 21.30, seega tasub varakult kohal olla. Werro Rocki esimesed 50 piletit on hinnaga 5 €, järgmised 7 €. Piletid eelmüügis Piletilevis ja kohapeal.

www.werrorock.com