Teeme Ära talguveebis saab tänavusi talguid kirja panna

Praegu on õige aeg talgutööriistade ülevaatamiseks ja talgute kirjapanekuks. Foto: www.teemeara.ee
Praegu on õige aeg talgutööriistade ülevaatamiseks ja talgute kirjapanekuks. Foto: www.teemeara.ee
Teeme Ära talgukevad on alanud – kõiki inimesi ja organisatsioone üle Eestimaa oodatakse talguveebi aadressil www.teemeara.ee kirja panema 4. maiks kavandatavaid talguid ning kutsuma üles talgulisi lähedalt ja kaugelt kaasa lööma. Teeme Ära talgupäev peetakse taas mai esimesel laupäeval, 4. mail, mil iga kogukond saab ise otsustada talgupäeva tööd ja tegemised.

Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie koolimajast lükati liikuma sellekevadine talguvanker. Kuie koolimaja valiti avaürituseks seetõttu, et tänavusi talguettevalmistusi aitab paremini korraldada talgujuhtidele mõeldud veebilahendus „Talgujuhi kool“. Koolipingis võeti ühiselt läbi ka kõik Teeme Ära talgupäevaga seotud olulisemad teemad: talgutunnis räägiti tänavustest korralduslikest uuendustest, ajalootunnis tehti tutvust Eesti Rahva Muuseumi kogudest pärit talgulugudega, muusikatunnis käsitleti talgupillide ja pillilugudega seonduvat, käsitöötunnis seati korda talgutööriistad ning vahetunnis söödi talgusuppi ja karaskit.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul on selle üle tõeliselt hea meel, et talgupäevast on saamas iga-aastane hoolimise päev. „Maikuu esimesest laupäevast on kujunenud päev, mis ühendab Eestimaa – ühendab maa ja linna, ühendab erinevad põlvkonnad, erinevad elualad, erinevad ellusuhtumised, erinevad rahvused,“ rääkis Tüür. „Talgupäev sünnib mõnusas meeleolus, loob koostöö õhkkonna ning annab hea tunde, et Eestimaa elab ja tegutseb.“

Kõik talgujuhid, kes on talgud Teeme Ära lehele kirja pannud, saavad talgute stardipaketi, mis sisaldab praktilisi abivahendeid ja nõuandeid talgupäeva õnnestumiseks. Talgujuhi stardipaketti mahtusid esmaabitarbed, mõned töökindad, talgulugude CD-plaat „Talgulugude kogumik 2013“, ajalehe Talguline värske number, peotäis šokolaadi, natuke kevadisi seemneid, samuti talgukuulutused ja Talguhundi kleepsud, kriisijuhend ning hulk praktilisi nõuandeid. Veebist leiavad nii uued kui kogenud talgujuhid soovitusi talgupäeva korraldamiseks lehelt „Talgujuhi kool“ (http://www.teemeara.ee/talgujuhile/talgujuhi-kool).

Talgulugude CD-plaat, koos Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti Pärimusmuusika Keskusega valminud „Talgulugude kogumik 2013“ sisaldab 16 talgujuttu, mille luges plaadile näitleja Piret Simson. Kogumikult leiab talgulugusid nii lähemast kui kaugemast minevikust, samuti kuus muusikapala talgupäeva meeleolu loomiseks. Talgulugude kogumine jätkub ka tänavu: kõik talgulised on oodatud jagama oma talgulugusid, pilte ja videoid nii talguveebis kui saatma ERMi.

Talgulisi oodatakse Teeme Ära kodulehele end osalejana kirja panema alates 15. aprillist, sest selleks ajaks on registreeritud juba paras valik talguid, mille seast endale sobiv leida. Keelatud pole end talgulisena registreerida ka varem, kui juba sobiv talgukoht teada. 4. mail peetava talgupäevaga oleme osalised ka ülemaailmsest algatusest World Cleanup 2013. Meenutuseks, et 2012. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1241 talgut, millest võttis osa 32 000 talgulist.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti, Vabaühenduste Liit EMSL. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dorpat Hotel, Nordic Hotel Forum, Pakendikeskus, Refonda, Statoil, Tamrex jt.

Talgute stardipaketti aitasid kokku panna Tamrex, Twix, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Pakendikeskus, Ecoprint, Digibox, Selteret, Vaba Maa, Bauhof ja mitmed vabatahtlikud.

Täpsem info: www.teemeara.ee

Share via
Copy link
Powered by Social Snap