29. Viru Maratoni võitsid Andres Kollo ja Kaija Vahtra

Viru maratoni start. Foto: Tarmo Haud

Täna Mõedakul sõidetud 29. Viru maratoni 42 km pikkuse põhidistantsi võitis liidrisärgis sõitnud Andres Kollo ajaga 1:51:36. Naiste arvestuses võidutses Kaija Vahtra.
Heitlus teisele ja kolmandale kohale oli pingeline, teisena ületas finišijoone Eeri Vahtra, kes kaotas võitjale vaid sajandikuga ning kolmandaks võitles end Siim Sellis, jäädes võitjale alla kaks sajandikku.Üldarvestuses 35. koha sai parim naine Kaija Vahtra ajaga 2:01:44.
Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 876 suustajat.
Lühemale, 25 km rajale läks esialgsetel andmetel 193 suusasportlast. Esimesena jõudis finišisse Sulev Kraam ajaga 1:13:49. Kiireim naine oli N-15 klassi arvestuses sõitnud Merilin Jürisaar, kes läbis distantsi ajaga 01:27:58. M-15 klassi parim oli Yuri Kovaljov tulemusega 01:21:59.

Maratoni võitja Andres Kollo. Foto: Tarmo Haud

Team Karupesa koosseisus sõitnud 24-aastane Andres Kollo jäi pingutusega rahule. Võit tuli mehele üsna raskelt. Järgmisena valmistub ta Skandinaavia karikavõistlusteks Jõulumäel.
Peakorraldaja Evi Tormi sõnul pani maratoni õnnestumisele õla alla ligi sadakond virulast. Rajad valmisid õigeaegselt, kõige suurem mure oli krõbedate külmakraadide pärast. Stardihetkel näitas termomeeter -20, kuid õnneks oli tuulevaikne ning päikeseline. Esimeste finišijoone ületajate ajal fikseerisid korraldajad külmakraade -11.
Estoloppeti sarja teine etapp toimub 3. veebruaril kui sõidetakse 16.Tamsalu-Neeruti maraton.