Võrumaa Lasva valla küla pakub peredele uut elukohta

Võrumaa Lasva valla Pikakannu küla kutsub nende kanti kodu looma lastega peresid. Tulijatele pakutakse elukohta, tööd ja koolihariduse saamise võimalust.

„Kui teie peres on neli või rohkem last ja te soovite pakkuda neile puhast elukeskkonda, turvalist ja sõbralikku kooliaega ning õnnelikku lapsepõlve, siis aitame leida teile sobiva maakodu või koha selle rajamiseks. Piirkonnas kümne kilomeetri raadiuses on pakkuda üheksa vaba töökohta, kõik puidutöötlemise ettevõtetes,” seisab Pikakannu pärimuskultuuri keskuse koduleheküljel avaldatud kuuluses.

Pikakannu külavanem Peeter Viiard ütles Õhtulehele, et idee kogukonna laiendamisest pole uus ning kinnitas, et Pikakannu kooli vahetus läheduses oleks talumehed ja üks metsaomanik nõus nii mõnegi krundi välja mõõtma.

„Käisin ka läbi piirkonnas müügisolevate talude ja elamute praeguse turu, sealtki leiaks midagi,” lausus ta.

Kõige teretulnumad oleks Viiardi sõnul sellised pered, kus idee oma ettevõtluseks valmis ja asi mingil põhjusel seisma jäänud. „Usun, et asja arutada ja teemakohast tuge võib siitkandist leida,” lisas ta.

Septembris kutsus noori peresid maale elama Misso valla Nopri talu peremees Tiit Niilo. Oktoobri keskpaigaks on Missosse elama asunud neli uut perekonda ja kohalik kool on juurde saanud kaks uut õpilast.