“Paras Paar”luurab jälle ringi

Võistleja kraavi ületamas

12.-14. oktoobrini vältab Ida-Virumaal Vaivara vallas Viru maleva korraldatav patrullvõistlus “Paras Paar”, mille kontrollpunktides sooritatud ülesannetel selgitatatkse paremusjärjestus.

“Võistkondi on rajale minemas hetkeseisuga kümme, neli võistkonda hüppas alt ära,” sõnas mitmeid aastaid patrullvõistlust korraldanud Viru maleva instruktor vanemveebel Alger Nurk pressiteates. “Ikka loodan, et kõik läheks hästi. Sel aastal ootab võistlejaid linnulennult 20 km pikkune trass, millel on lahendamiseks uusi asju. Ala on metsane ja soine, vastutegevus on tugevam ning peab rohkem luurama,” lisas Nurk.

Lahingpaaride ülesanneteks rajal on osata lõhata puidudetaile, ületada miinivälja, heita lahing-granaati, lasta erinevalt distantsilt 100 kuni 300 meetrit. Lisaks eeldatakse oskust käsitseda kuulipildujat, mida tuleb lasta kuni 900 m. Trassil tuleb lahendada ka luureülesanne.

Tinglikult on patrullvõistlusel tegemist lahingsituatsiooniga ja kõik tegevused peavad toimuma varjatult ning maskeeritult. Kogu võistluse alal tegutseb vastutegevus, kes on tähistatud kollase-musta lindiga ning liigub jalgsi, sõidab autodega, kasutab snaipreid, öövaatlusseadmeid.

Teiste samalaadsete patrullvõistlustega võrreldes on “Paraja Paari” erinevuseks see, et trassi läbimisel ei ole määravaks kiirus, vaid edu toovad pigem sõdurioskused ülesannete lahendamisel ja kavalus. Kasuks tuleb ka kübeke sõduriõnne.

Lõplik paremusjärjestus selgub pühapäeval kontrollpunktides sooritatud ülesannete eest antud punktide põhjal.