Tartu koduta loomade heaks koguti rekordiline toetussumma

Kõige koerasõbralikuma teo tegijad.

Pühapäeval toimunud Baltikumi suurimal iga-aastasel heategevuslikul koertenäitusel BIG Match Show koguti koduta koerte toetuseks 2682 eurot, mis on näituse kaheksa-aastase ajaloo jooksul suurim kogutud summa.

Eesti Koeraomanike Seltsi ja BIGBANKi korraldatud koertenäituse tulud lähevad tänavu Tartu Koduta loomade varjupaiga heaks. “Rekordilise annetussumma kogusime heatahtlike loomasõprade abiga, kes tulid koertenäitusele oma lemmikutele kaasa elama, oma koeraga võistlema või tegid heateo Facebooki kaudu. Eriti sügavale südamesse puges aga annetus ühelt väikeselt poisilt, kes tõi kõik suure hoolega kogutud sendid koerte abistamiseks. Just nii kasvavadki tulevased vastutustundlikud koeraomanikud, kes aitavad hädasolijaid ja ei jäta oma lemmikut kunagi hätta,” rääkis BIG Match Show üks korraldajatest, Eesti Koeraomanike Seltsi juhataja Aire-Piret Pärn.

Kui rekordilisest toetussummast 2247 eurot koguti BIG Match Show koertenäitusel kohapeal, siis ülejäänud 435 eurot kogunes Facebookis toimunud kampaania abil. “Korraldasime sel aastal koduta loomade toetuseks esmakordselt ka heategevusliku kampaania Facebookis, kus iga BIG Match Show toetajaskonnaga liitunu pealt annetas BIGBANK 1 euro Tartu koduta loomade varjupaiga heaks,” selgitas Pärn. 

Heategevuslikul koertenäitusel osales tänavu kokku 197 koera. BIG Match Show üldvõitjaks trooniti Inna Boronetsile kuuluv 10-aastane segavereline Gerda. Žürii hindas üldvõitja Gerda head liikumist, suurepärast koostööd oma omanikuga ning vastupidavust – vaatamata vanusele, harjumatule olukorrale ja pikale päevale, oli koer kogu aeg rõõmus, krapsakas ja heatujuline.

Juba viiendat aastat anti BIG Match Show’l üle tiitel “Aasta kõige koerasõbralikum tegu”. Võitjaks kuulutati Kilingi-Nõmme õpilasesinduse liikmed, kes aktiivse õpilase Kertu Kore eestvedamisel algatasid suure heategevusliku korjanduse Pärnu kodutute loomade varjupaiga heaks.

Eesti Koeraomanike Seltsi ja BIGBANKi korraldatava BIG Match Show eesmärk on juhtida tähelepanu koduta loomade probleemile ja selle lahendamise võimalustele ning toetada koduta loomade varjupaikasid. Sel korral lähevad ürituse tulud Tartu Koduta Loomade Varjupaiga heaks.

Paralleelselt kogu Baltikumis toimuva heategevusliku match-show toimumisele aitasid kaasa Eesti Loomakaitse Selts, Koerteregister, MTÜ Koerus, Chihuahua Sõprade Liit, Dr. Stern lemmiklooma tooted, Cedrelle e-pood, Küpsis ja Pinky Koerapesa. Ürituse algatajad ja läbiviijad on MTÜ Eesti Koeraomanike Selts ja BIGBANK AS.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap