SEB 6. Tartu Rulluisumaraton tõi esmakordselt rulluisutajad Jõgevalt Tartusse

Eile, 12, augustil toimus SEB 6. Tartu Rulluisumaraton, mis läheb ajalukku sellega, et esmakordselt toimus rulluisumaraton marsruudil Jõgeva-Tartu, mis tähendas seda, et iga kilomeeter rajal oli osavõtjatele ainulaadne, seisab Klubi Tartu Maraton pressiteates.

Kui enne starti olid võistlejad uue raja suhtes üsna vastakatel arvamustel, siis finišis olid nii eliit- kui rahvasportlased uue rajaga rahul: „Osalejate tagasiside ütleb, et kõige enam kardeti Lähte tõuse-laskumisi, kuid maratonirajal sai selgeks, et olukord polnud nii hull,“ lisas võistluste direktor Kunnar Karu. „Lisaks muudab SEB Tartu Rulluisumaratoni eriliseks see, et meie rada on maailmas üks vähestest, mis sõidetakse nii vaheldusrikkal maastikul,“ sõnas Karu.

Kokku osales 2012. aasta rulluisumaratoni programmilistel üritustel 1531 rulluisutajat. Põhidistantsid lõpetas kokku 1075 rulluisutajat, kellest 696 alistasid 48 km pikkuse distantsi ning 379 said aja kirja 19 km pikkusel distantsil. Lastesõitudel osales kokku 310 last, 98 osales TILLUsõidul, 212 MINImaratonil. Tartu Rulluisusprindil astus võistlustulle kokku 48 rulluisutajat ning ühistreeningul osales kokku 98 huvilist.

Esimene ja teine koht läksid Chojnacki Bartoszi ja Baran Wojciech’i võiduga Poola, kolmanda koha jättis koju tartlane Vahur Valvas. Parima naisena
finišeeris teist aastat järjest ukrainlanna Anna Pletenetska. Parima eestlannana oli Enel Kõrva neljas.

Parimate firmade arvestuses tuli esikohale Extreme Sport, teisele kohale G4S Eesti ning auhinnalise kolmanda koha sai SEB. Parimaks klubiks tunnistati Albe Team / Bont, teiseks tuli Rullibaasi meeskond ning kolmanda koha sai Powerslide Latvia rulluisumeeskond.

Esialgsed tulemused  leiab Klubi Tartu Maraton kodulehelt.