Kabala rahvamajas toimub augusti alguses VII rahvusvaheline kartulitrükifestival

10.-12. augustini toimuva festivali teema on “JÄLG” – jäljed looduses, kultuuris ja meie peades.
Kartulitrükifestival on väike kunstiüritus, mille põhieesmärkideks on arendada ja propageerida kartulitrükki, kui lihtsat ja ökoloogilist graafikatehnikat ja elavdada maapiirkondade kultuurielu.

Festivali raames toimuvad jälje teemalised loengud ja töötoad, kus mõtiskletakse jälgede, nende jätmise ja kulumise üle. Lisaks trükitakse ohtralt kartuliga paberile ja kangale, kasutades selleks erinevaid tavalisi ja tavatuid värve kohupiima- ja siiditrükivärvist tindini.

Festivalile trükkima ja vaatama on oodatud kõik huvilised olenemata soost, rahvusest, haridustasemest ja varasemast kunstikogemusest.
“Võtame vastu 30 osalejat, kes peavad end eelnevalt kodulehel www.printpotato.pri.ee registreerima,” ütles Katri Kuusk. Registreerunud osalejatele on organiseeritud öömaja ja toitlustamine, kuid trükkima ja vaatama on oodatud ka kõik teised, lisas ta.

Loenguid ja töötube viivad läbi järgmised head inimesed: „Kaduvad kultuuri jäljed eesti maastikes“ Valdur Mikita (EST) ja „Kauge ja vaikse heli jälg“ Tuule Kann (EST). Korraldajate sõnul ei ole loengute nimekiri veel täielik ega lõplik ning kavas võib tulla muudatusi.

Kartulitrüki tegemiseks vajalikud vahendid (kartulid, noad, paberid, värvid, kangad, pintslid, švammid, pliiatsid, vildikad jne) on kohapeal olemas. Kes soovib, võib enda materjale ka kaasa võtta. Olemas on tekstiilivärvid, võta kaasa ka oma rõivaid/kangaid, millele trükkida.
Samuti on oodatud kõik muud loomingulised lahendused, mis seotud trükikunsti, kartulite, jälgede ja keskkonnaga.
Festival toimub Kabala Rahvamajas, Kabala alevikus, Türi vallas, Järvamaal. Kabala jääb Imavere-Viljandi maantee äärde, Türilt ca 20 km Viljandi poole. Osalejate käsutuses on rahvamaja koos köögi ja hooviga.
Ööbimine on suures saalis võimlemismattidel, osalejad peavad magamiskoti kaasa võtma. Kes tahab, võib ka telkida.
Üritus on tasuta, osalejad maksavad vaid söögiraha 19 €.
Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Türi vald.

Lisainfo www.printpotato.pri.ee
MTÜ Potatoprint – printpotato@gmail.com
Katrin Soomets