Tõrvikutuli kutsub Tõrva mulkide peole

Homme, 5. juunil liigub läbi Mulgimaa valdade tuletõrvik, mis kutsub ümberkaudseid inimesi 9. juunil Tõrvas toimuvale II mulgi peole.

Mulkide laulu- ja tantsupeo tuli süüdatakse Helme kihelkonnas Sooglemäel.

«See on endiselt meie mulgi häärberi ehituskoht ja me pole seda siitkandi rahvakultuuri tutvustava suurtalu ideed unustanud,» selgitas asukohavalikut Tõrva linnapea Agu Kabrits.

Tõrvik liigub kaitseliidu lahtisel autol läbi Mulgi kihelkondade ja igal täistunnil tehakse viies keskuses peatus. Seal võtavad II mulgi peo kutsed vastu kohalikud omavalitsusjuhid ning Tõrva rahvamuusika ansambli «Jauram» saatel oodatakse ka ümberkaudset rahvast pooleks tunniks lustima.

«Tule selline liikumine läbi Mulgimaa märgib piirkonna ühist mulgi meelt ja keelt,» lausus Agu Kabrits ja muigas, et kui Mulgi omavalitsusjuhid valdade tasandil veel sõnelevad, siis mulgi asja ajades jõuavad nad kihelkonnasiseselt ikka ühele meelele.

Tule teekonna ja II mulgi peo peakorraldaja on mulgi kultuuri instituut. Instituudi üheks eesmärgiks on Mulgimaa kui ühtse piirkonna arendamine ning kohaliku kultuuri hoidmine. Mulgimaa alla kuulub kokku 11 omavalitsust Viljandi- ja Valgamaalt.

II mulgi peo tõrviku liikumine ja pooletunnised peatuspaigad:

14.00 Helme kihelkond, Sooglemäe

15.00 Karksi kihelkond, Karksi-Nuia tantsivate mulkide juures

16.00 Halliste kihelkond, Abja-Paluoja keskpargis

17.00 Halliste kihelkond, Halliste kaupluse juures

18.00 Paistu kihelkond, Paistus mulgi mehe juures

19.00 Tarvastu kihelkond, Mustla käsitöökoja hoovis

Hilisõhtuks jõuab peotuli Tõrva, kus see jääb laupäevast II mulgi pidu ootama.