Tule arutlema teemal “Arst – kas ravitseja või teenäitaja”

Kolmapäeval, 11.04 kell 17:00-20:30 on Tallinnas Tuulemaal Liivakella Seminaril külas doktor Rene Bürkland, kes mõtiskleb teemal “Arst – kas ravitseja või teenäitaja”.

Rene Bürkland on lõpetanud Beijingi Hiina meditsiini ülikooli akupunktuuri erialal, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja Tallinna Ülikoolis psühholoogia. Lisaks on Rene läbinud tuina ja akupunktuuri koolituse Hiinas Nanjingi ülikoolis. Hoolimata aastatepikkusest õppimisest ja kuudepikkusest järjekorrast tema vastuvõttudele, tegi Rene eelmise aasta lõpus pausi oma edukas arstipraksises. Miks? Mis saab patsientidest? Mida Rene edasi teeb?

Vanas Hiinas said arstid palka siis, kui inimesed olid terved. Kui inimene haigestus, tuli arstil teda tasuta ravida. Seega on arsti esmane eesmärk inimestele õpetada, kuidas mitte haigeks jääda? Kõlab inimlikult, aga ei sobitu kuidagi meie tänasesse arusaama meditsiinist? Kuidas ja miks on meie arusaamad arsti rollist selliseks kujunenud? Mida peaks teadma, et mitte haigeks jääda? Mida teha, kui see on siiski juhtunud? Mis mõjutavad meie tervislikku seisundit? Kuidas jõuda ja jääda hea tervise juurde?

Kindlasti tekib intervjuu ja arutelu käigus veel põnevaid küsimusi juurde. Kas me kõigile neile positiivse vastuse leiame, seda ei tea … Küll aga on kindel, et otsimine ja väitlus ei jäta osalejaid ükskõikseks! Meie arutelu teemal „Arst – kas ravitseja või teenäitaja“ toimub nagu ikka Tallinna waldorfkooli aulas Tuulemaa 12. Alustame kerge suupistega kell 17 ja intervjuu Renega algab 17:30. Tund hiljem järgneb traditsiooniline arutelu.

Osalemine maksab töötavale inimesele 20 eurot, kõigile teistele 10 eurot. Käibemaksu ei lisandu. Toitlustamine on hinna sees. Tasuda saab ülekandega OÜ Liivakell arvele Swedbank 221051042919 (makse selgitusse palume lisada osaleja nimi) või sularahas kohapeal. Raha puudumine pole seni veel kellelegi osalemise takistuseks saanud.

Allikas: Aivar Haller, tel 5162211