“R U THERE? – MÄNGI NÜÜD, ELA HILJEM!” ehk Arvutimänguöö kinos Sõprus

“R U THERE? – MÄNGI NÜÜD, ELA HILJEM!” on 19. aprillil kinos Sõprus esilinastuva virtuaal-armastusfilmi, draama “Oled sa seal?” (R U There? (Taiwan / Prantsusmaa / Holland 2010)) eelsoojendus.
Taipei, Taiwan. Professionaalsete arvutimängurite maailmameistrivõistlused. Jitze on tõeline supersõdur virtuaalsuses. Pärast liiklusõnnetuses hukkunu nägemist midagi aga muutub. See ei ole surmahirm, mis teda painama hakkab, vaid mingi muu küsimus. Midagi, mida ta isegi küsida ei oska, ent tundub puudutavat kogu tema eksistentsi ning maailma(sid), milles ta elab.

David Verbeeki hüpnootiliselt ilus film uurib läbi mitmetähendusliku, ent moraalitsemiseta esitatud loo arvutimängude ja interneti, loodusliku ja tehisliku, reaalsuse ja virtuaalsuse mõju inimpsüühikale.

Virtuaal-draama“Oled sa seal?” osales Cannes’i Filmifestivali 2010 programmis ning ning PÖFF 2011 Just Film programmis. Parima Operaatori ning Parima Heli preemiad Hollandi Filmifestivalil.

Filmile eelneb aga sel laupäeval, 7. aprillil, kl. 22:00 suurel kinoekraanil Mortal Kombati (2011) turniir Gamestari auhindadele, mida viib läbi Piret Järvis. Pealtvaatajad saavad lisaks oma mänguhimu rahuldada saalis olevatel televiisoritel ja suurel lisaekraanil.

Turniiril osalemiseks saada oma kontaktandmed levelup@level1.ee (30 kohta)

NB! Kõikidel ürituse külastajatel on võimalik sama pääsmega järgmisel päeval, 8. aprillil kell 16:30 näha filmi “Oled sa seal?” esimestena spetsiaalsel eriseansil! (2 nädalat enne teisi!).

Ühispilet, mis tagab pääsu nii arvutimänguööle kui järgneval päeval toimuvale “Oled sa seal?” filmi erilinastusele on 4 eurot.

Filmi info

Filmi treiler