Noorte ettevõtlusprojektid saavad 30 000 eurot toetust

Novembri keskpaigas sai kokku “Tähed Särama” komisjon, et valida 82 laekunud projekti seast välja kaheksa laureaati, keda Swedbank toetab kokku ligi 30 000 euroga. Toetust said nii uued algatused kui ka projektid, mis on juba mõnda aega edukalt tegutsenud.

Komisjoni esimehe, Swedbanki ettevõtete panganduse juhi Robert Kiti sõnul oli seekordsete laureaatide seas juba kaks eelmise aasta finalisti. “Toetame suurima hea meelega neid noori, kelle ideed arenevad ja on kestlikud. Näiteks Tartu psühholoogiatudengite tasuta anonüümse nõustamise teenus laieneb maapiirkondade noortele ja Saku noore ettevõtlusklubi formaadist võib kasvada välja mudel, mida ka teised maakonnad saavad kasutada,“ ütles Kitt.

11 aastat toimunud konkursi finalistide hulka jõudsid nii loomeinimeste uuenduslikud algatused, erivajadustega noortele mõeldud projektid kui lauamängude arendajad. „Finaalprojektide eripalgelisus näitab, et Eestis on erinevatelt elualadel palju ettevõtlikke noori, kelle ideed väärivad toetust,“ lisas Kitt.

Hindamiskogu otsusega leidsid seekord toetamist järgmised projektid:

„Võrdselt ja väärikalt“, Liisa Nuut, Pärnu
Projekti eesmärk on anda erivajadustega noortele praktilisi teadmisi, mis on elus toimetuleku eelduseks.

Noorte Tööbörs, Kristina Beljakova, Kohtla-Järve
Noorte Tööbörs aitab loodava internetikeskkonna kaudu kokku viia kohalikud ettevõtjad, kes endale töötajaid otsivad ning noored, kes otsivad võimalusi taskuraha teenimiseks.

Projektiruum Katarsis, Maarja Paabunen, Tallinn
Projekti eesmärk on avada kaasaegsele kunstile suunatud projektiruum Tallinnas, mis pakub noortele professionaalsetele kunstnikele koostöövõimalusi ja eksponeerimispinda.

IV Noorte Teatrite Festival B’OFF, Liina Talu, Rakvere
Projekti eesmärk on lähendada noori teatrile, kui vahendile eneseleidmisel samuti avardada noorte võimalusi rahvusvaheliseks tegevuseks ja koostööks teiste riikide noorte harrastusteatrite ning organisatsioonidega.

Reis ümber Eesti, Oliver Lomp, Harjumaa
Projekti eesmärgiks on arendada ja tutvustada Eesti kultuuriloolist ning looduslikku pärandit läbi põneva ning kaasakiskuva lauamängu.

Saku noored tähed särama, Gert-Kristjan Rungi, Saku
Projekti eesmärk on suurendada Saku vallas võimalusi noorte huvitegevuseks ning edendada ettevõtlikku mõtteviisi, andes noortele võimaluse korraldada erinevaid üritusi ning võtta osa koolitustest ja konverentsidest.

MTÜ Loomeühendus Pistik “Loomingu audiovisuaalne platvorm”, Lasse Uustalu, Tallinn
Projekti eesmärk on luua noortele loomeinimestele audiovisuaalse promotsiooni platvorm – keskus vajalike tehniliste võimaluste ning know-how meeskonnaga, tõstes seeläbi noorte loomingu aktiivsust, produktiivsust ning kvaliteeti.

Lahendus.net, Hanna Paal, Tartu
Portaal on loodud selleks, et pakkuda noortele tuge neile harjumuspärases keskkonnas ning viia psühholoogiline abi kõikide seda vajavate noorteni. Projekti eesmärk on muuta psühholoogilise abi saamine ühiskonnas aktsepteerituks ning suurendada noorte teadlikkust abisaamise võimalustest.

Konkursi hindamiskogu liikmeteks olid Haridus- ja Teadusministeeriumi Noorteosakonna juhataja Anne Kivimäe, Junior Achievement Eesti tegevdirektor Epp Vodja, Postimehe majandustoimetuse juhataja Kaja Koovit, 2011. aasta noor ettevõtja Lilli Jahilo ning Realister OÜ ärijuht Kristjan Kaer. Hindamiskogu esimees oli Swedbanki ettevõtete panganduse juht Robert Kitt.

Projekti kodulehekülg asub aadressil www.swedbank.ee/tahedsarama

Allikas: Swedbank

Share via
Copy link
Powered by Social Snap