Algavad saatesarja “Seks ja küla” võtted

Kadri Kõusaar. Foto: Ants Liigus, gossip.ee
2.-18. septembrini toimuvad üle Eesti uue saatesarja „Seks ja küla“ võtted. Sügishooajal TV3 eetrisse jõudev uus sari “Seks ja küla” ootab inimesi saadetes kaasa lööma ehk seksiteemadel avameelselt ja valehäbita arutlema.

Eesti mõistes on tegu uudse ideega. Rääkida televisioonis seksi puudutavatel teemadel avameelselt ja ilma tabutundeta, kas meie ühiskond on selleks üldse valmis?

Seda üritavadki seriaali tegijad välja uurida avameelselt ja elurõõmsalt, kuid samas hea maitse piiridesse jäädes. Kindlasti kannab seriaal ka õpetlikke eesmärke, kuigi “Seks ja küla” saadetes on olulisel kohal see, mida arvavad seksist kõige tavalisemad eestlased, saavad sõna ka seksuoloogid ja teised eksperdid. Seksiga seotud rõõmude kõrval räägitakse ausalt ka ohtudest ja muredest, mis seksuaalpraktikaga kaasneda võivad ning meenutatakse seksuaalsel teel levivate erinevate haiguste riski.

Me kõik mäletame legendaarset seriaali “Sex and the City”, milles neli eneseteadlikku New Yorgi daami arutasid iganädalaselt seda, mis nende armuelus viimasel ajal juhtunud on. Uus eestimaine sari “Seks ja küla” viib vaataja saatejuht Kadri Kõusaare juhtimisel Eesti erinevatesse nurkadesse, et arutada koos kohaliku rahvaga seda, mis toimub pimedas ja teki all – või siis hoopis keset heledat päeva ja jõe ääres. Või siis hoopis meie fantaasiates.

Kaheksaosalise sarja aluseks on äsja läbiviidud Suur Eesti Seksiuuring, mis kaardistas eestlaste seksuaalelu sagedust ja seda, kui rahul me oma sugueluga oleme. Mastaapsel küsitlustel põhinev varem avaldamata statistika paljastab, milline on Eesti eri regioonides suhtumine armastusse ja truudusetusse, vürtsikatesse seksuaalpraktikatesse ja turvalisse teineteise kaisus magamisse. Millises Eesti nurgas seksitakse kõige sagedamini ning kus algab suguelu kõige varasemal ajal? Kus ollakse voodielu küsimustes kõige konservatiivsemad, kus loodetakse olla seksuaalselt aktiivsed ka veel hilises pensionieas? Millises Eesti paigas on peenised kõige pikemad ja kus on suurimad rinnad, mille pooles erinevad kirglikud fantaasiad Pärnu- ja Virumaal? Maakonnapõhised – ja kohati uskumatult suured erinevused – on põhjuseks, miks mõni teema saab võetud jutuks just Läänemaal, sellal kui teist valdkonda on palju asjakohasem käsitleda Lõuna-Eesti kuppelmägede vahel või hoopis Ida-Eestis.

Tule ütle sõna sekka:
Kohale oodatakse inimesi vanuses 18-99, kes elavad antud piirkonnas:
2.sept Raplamaal, Rapla Kultuurikeskus. Algus kell 19:00 . Oodatakse Kesk-Eesti inimesi (Raplamaa, Järvamaa, Lääne-Virumaa)
3.sept Noarootsis, Pürksi Kultuurimajas. Algusega 15:00. Oodatakse Läänemaa, Saare- ja Hiiumaa inimesi.
4.sept Viljandimaal, Mõisaküla Kultuurimajas. Algusega 15:00. Oodatakse Viljandi ja Pärnu maakonna inimesi.
10.sept Tartumaal, Rõngu Rahvamajas. Algusega 15:00. Oodatakse Tartu ja Jõgeva maakonna inimesi.
11.sept Kiviõlis, Kiviõli Rahvamajas. Algusega 15:00. Oodatakse Ida-Virumaa inimesi.
16.sept Valgamaal, Koorküla Rahvamajas. Algusega 19:00 oodatakse Lõuna-Eesti inimesi (Põlva-, Valga- ja Võrumaa).
17.sept Harjumaal Riisipere Kultuurimajas. Algusega 15:00 oodatakse Harjumaa inimesi.
18.sept Tallinnas Nõmme Kultuurikeskuses. Algusega 15:00 oodatakse Tallinna inimesi.

Igas maakonnas on kaks teemat, millele annavad kommentaari ka erinevad eksperdid ja tavainimesed. Kohale tulles oled esimene, kes kuuleb seksiuuringu tulemustest. Uuringu viis TV3 tellimusel läbi Turu-Uuringute AS. Uuring toimus internetipõhiselt, küsitleti enam kui tuhandet inimest Eesti erinevates maakondades.

Lisainfo: Tuuliki Tedre-Orgjõe, tel 56201701, e-post tuuliki.tedre@gmail.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap