Põlvamaa ökofestivali nädal kulmineerub perepäevaga

Põlvamaa ökofestival 2010. Foto: Reeli Kork
Sel nädalal toimuva Põlvamaa ökofestivali „Rohelisem elu 2011“ lõpetab laupäeval, 20. augustil toimuv perepäev, mis koondab üheks loodusesõbralikud ideed, teadmised ja tooted.

Festivalinädala õpitoad, retked ja seminarid keskendusid meie metsade eluslooduse tutvustamisele ning metsarikkuste heaperemehelikule kasutamisele. Nii näiteks heakorrastati Postitee äärset alleed, õpiti loodust pildistama ning aia- ja metsasaadusi uut moodi hoidistama. Roigasmööbli õpitoas valmistati metsakuivast puidust ja roigastest mööbliesemeid ja osaliste ühistööna valmis ka kiik, mis kingitakse Pokumaale. SA Põlvamaa Arenduskeskuse juhataja Kaire Metsa sõnul on õppimise ja isetegemise huvilisi selle aasta festivalinädala 17 retkel ja õpitoas rohkesti. „Eriti tahan tunnustada neid, kes ise käed külge on pannud, et looduskeskkonda hoida ja väärtustada,“ lisas Mets.

Ökofestival kulmineerub Karilatsis laupäeval, 20. augustil kell 10 algava perepäevaga, kui Põlva Talurahvamuuseumi õuedes pakutakse ligi 170 tootja looduslikke ja omamaiseid kaupu ning avatud on kõik muuseumi hooned ja ekspositsioonid. Lisaks saab osaleda potipõllunduse seminaril ning koguda teadmisi aiapidamiseks kasvõi korteri aknalaual. Keskkonnateabe-telgis jagatakse loodusteadmisi, seenenäitusel saab uudistada erinevaid seeneliike ning rohelise energia toas antakse bioenergeetika alast nõu.

„Perepäeva kava kokku pannes on mõeldud, et tegevust jätkuks ka kõige pisematele pereliikmetele. Sel aastal on avatud Põlvamaa Lastekaitse Liidu mängutelk, toimuvad metsaretked ning saab proovida tõukerattasõitu. Kohale tulevad šoti mägiveised, paitada saab küülikuid ning teha hobusõitu,“ loetles projektijuht Ulla-Maia Timmo.

Avatud on ka mitmed välitoidukohad, muuhulgas pakub Pesa restoran omamaiste toitude uut menüüd ning MTÜ Liivimaa Lihaveis koos Dmitri Demjanoviga kutsuvad degusteerima veiseliharoogi. Päeva kontserdiosas sünnib seegi kord midagi uut, kui koos musitseerivad Tuulelõõtsutajad, Kagu Kabujalakesed ning ansambel Jäääär.

Rohelisema elu vaimus tegutsedes on käigus eribuss marsruudil Põlva bussijaam-Karilatsi-Põlva. Autoga tulijatel tuleb aga järgida parkimiskorraldajate nõuandeid.

Lisaks ökofestivali perepäevale toimub laupäeval Põlvamaal muidki põnevaid ettevõtmisi: Eesti Maanteemuuseum Varbusel esitleb erilisi autosid, Tuleteel Ihamarus toimub sütelkõnd ning Tilsis rahvuslik perepäev otselülitustega kontserdile Vabaduse Laul. Vt lähemalt www.polvamaa.ee sündmuste kalendrist.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus koos Keskkonnaameti, Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Omavalitsuste Liiduga. Festivali sponsor on AS Värska Vesi ning toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Allikas: SA Põlvamaa Arenduskeskus, www.ecofest.ee

Share via
Copy link
Powered by Social Snap