Võru Linnagaleriis võib näha pildi jõudu

Alates 3. augustist on Võru Linnagaleriis avatud Tallinna illustratsioonide triennaalil osalevate Eesti kunstnike näitus.

Eesti Kujundusgraafikute Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu poolt korraldatud III Tallinna rahvusvaheline illustratsioonitriennaal “Pildi jõud” on tunnustatud kunstiprojekt ja huvi selle vastu aina kasvab. Tänu Eesti illustratsioonide kõrgele tasemele ja kunstnike tuntusele tulevad muu maailma parimad illustraatorid siia hea meelega. Näituse teeb erakordseks see, et originaalillustratsioone on võimalik näha haruharva ning mitte üheski teises läänemereäärses riigis nii suurejoonelist illustratsioonikunsti näitust ei toimu. Terves Euroopas on selliseid regulaarselt toimuvaid originaalillustratsioonide näitusi suhteliselt vähe ja seetõttu on Tallinnas toimuv triennaal leidnud kajastamist ka rahvusvahelise organisatsiooni IBBY (International Board on Books for Young People) koduleheküljel ja toimub IBBY egiidi all.

Raamatutes saavad kokku kaks erinevat kunstiliiki: kirjandus ja kujunduskunst. Lasteraamatutes liitub siia veel ka kolmas — illustratsioonikunst. Just pilt raamatus on see, mis toob lapse raamatu juurde ja mis paneb ta lugema. Lasteraamatutes on kirjanduse ja kunsti tähtsus ja osakaal võrdsed. Sellest algab tee nii hea kirjanduse kui ka hea kunsti mõistmise juurde ning seepärast ei tohiks iial suhtuda lasteraamatutesse üleolevalt, nagu seda nii sageli tehakse.
Arvestades isikupäratu ja maitsetu massikultuuri pealetungi igal alal, muutub eriti tähtsaks nii laste kui lastevanemate harimine. Vastukaaluks tuleb pakkuda parimat. See ongi triennaali eesmärk – tutvustada Läänemere regiooni parimaid illustraatoreid, õpetada mõistma kunstiliselt kõrgetasemelist illustratsioonikunsti, pakkuda alternatiivi raamatulettidel sageli vohavale massikultuurile, näidata trükikunstist puutumata kunstniku loomingut.

Hea lasteraamatu illustratsioon on omaette kunstiliik, mis pole mõeldud vaatamiseks kaugeltki ainult lastele. Hea kunst pakub naudingut kõigile, hoolimata vanusest. Tee hea kunsti juurde on pikk ja seepärast tuleb teele asuda varakult.

Võru Linnagalerii saalides eksponeeritakse triennaalil osalenud Eesti kunstnike originaalteoseid, antud näitus annab väga hea ülevaate Eesti illustratsioonikunsti tasemest kodumaal.

Näitus jääb Võru Linnagaleriis avatuks kuni 26. augustini 2011. Võru Linnagalerii on avatud esmaspäevast reedeni kell 12:00 — 18:30 ning kultuurimaja Kannel ürituste ajal. Näituste külastamine on tasuta.

Võru Linnagalerii internetis – www.vorulinnagalerii.ee

Info edastas Võru Kultuurimaja Kannel turundusjuht Kätlin Hoop

Share via
Copy link
Powered by Social Snap