Tartu Rulluisumaratoni rajauuendused peagi valmis

Kert Keskpaik (ees keskel) finišeerimas Danila Ruusu ja Indrek Tobrelutsu (stardi nr 2) ees SEB 4. Tartu Rulluisumaratonil augustis 2010. Foto: Kaimo Puniste
Tartu Rulluisumaraton üllatab sel aastal spordisõpru tõelise maratoni rajaga. Pühapäeval, 14. augustil peetavatel põhisõitudel saavad osalejad valida 42 km pikkuse maratoni ja 21 km pikkuse poolmaratoni vahel.

Võrreldes eelnevate maratoniaastatega on mõlemad distantsid 6 km pikemad. Selline uuendus tõstab Tartu Rulluisumaratoni teiste maailmas toimuvate analoogsete ürituste kõrvale. “Pikemat rada on mõnusam sõita ning samas on maraton nüüd võrreldav teiste omataolistega,“ on uuendusega rahul kõigil eelnevatel maratonidel rajal olnud ning eelmise aasta võitja Kert Keskpaik. „Proffidele ongi meele järgi pikem rada. Samas harrastajad, kes kord-kaks nädalas rullid alla panevad, saavad poolmaratoniga kenasti hakkama,“ on Keskpaik kindel ning lisab, et Tartu Rulluisumaraton sobib absoluutselt kõigile, kes vähegi rulluiskudega sinapeal.

Tööd Tartu Rulluisumaratoni raja uuenemise nimel on käinud juba aastaid ning jätkuvad ka pärast seekordse võistluse toimumist. “Tegutseme selle nimel, et võtta kasutusele maratoni põhirada Jõgevalt Tartusse ning poolmaratoni rada Tabiverest Tartusse,” selgitab rajauuenduste tagamaid võistluste direktor Kunnar Karu. “Jõgeva-Tartu maantee on võistluseks väga sobilik. Tasased lõigud vahelduvad tõusude ja langustega, hindamatud on ka sealse looduse lummavad vaatepildid,” põhjendab ta. Võistluseks vajaliku maanteelõigu tööd on tänaseks niikaugel, et järgmisel aastal toimub maraton Jõgeva – Tartu maanteel.

Lisaks pikenenud rajale on muutunud mitmekülgsemaks ka seekordse rulluisumaratoni programm. Traditsioonilised lastesõidud TILLUsõit ja MINImaraton toimuvad põhisõitudest päev varem, laupäeval, 13. augustil. Uuendusena toimub sel aastal esmakordselt tempokas rulluisusprindi võistlus, samuti laupäeval, 13. augustil. Mõlemal maratonipäeval on üritusel kohal ka SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, kelle telgis on lastel võimalik mõnusalt aega veeta. Telgis tegutseb ajutine lastehoid, et vanemad saaksid rahuliku südamega rajale minna.

Tartu Rulluisumaratonile saab registreerida 13. augustini. Lisainfot Tartu Rulluisumaratoni kohta leiate aadressilt www.tartumaraton.ee.

Allikas: MTÜ Klubi Tartu Maraton