Võru Linnateatris esietendub Becketti “Lõppmäng”

Võru Linnateater on pühendanud oma algava hooaja suuresti Iiri näitekirjanikule ja Nobeli kirjanduspreemia laureaadile Samuel Beckettile. Paljude kriitikute poolt tema üheks tippteoseks peetav „Lõppmäng“ esietendub Võrus 6. oktoobril.

„Lõppmäng“ seob endas ilu, kujutlusvõimet, elujõudu ning iroonilist huumorit. Lavastuse peategelased Hamm ja Clov, olles „lõksus“ ühes ainsas toas, veedavad oma aega rutiinsete ja mittemidagiütlevate tegevustega. Nad on iseseisvusetud, teineteisest sõltuvad. Nende suhetes on kõige olulisem Clovi sageli korratav repliik: „Ma jätan sind maha.“ Üks tahab ära minna, aga ometi ei lähe. Ja kui ta lõpuks lähebki, siis on see ühe kaotus. Aga ka teise evolutsioon. Peale nende ning Hammi vanemate Nagg’i ja Nell’i ei eksisteeri kedagi ega midagi. Pole merd, pole päikest, pole pilvi.

„Lõppmängu“ lavastas Tarmo Tagamets, kunstnikutöö on teinud Anne Kabel. Mängivad vabakutselised näitlejad Janek Joost, Marianne Kütt, Mart Kampus ning Silvi Jansons. „Lõppmäng“ esietendub Võru kultuurimaja Kannel teatrisaalis kolmapäeval, 6. oktoobril 2010 kell 19. Etendust mängitakse Võrus vaid üks kord.

Allikas: Võru Linnateater, www.vorulinnateater.com