SEB ASENDAB SENISED PLASTKAARDID KESKKONNASÕBRALIKEMA SÖÖDAMAISIST KAARTIDEGA

SEB asendab plastikkaardid keskkonnasõbralikumate pangakaartidega

SEB alustab järk-järgult plastkaartide asendamist keskkonnasõbralikumast materjalist pangakaartidega. Uued kaardid on 84% ulatuses valmistatud söödamaisi ülejääkidest, hoides nii aastas kokku veidi üle 1 tonni plastikut.

Uutel kaartidel on ka spetsiaalne käegakatsutav sälk, et vaegnägijatel oleks pangakaarti lihtsam kasutada.

SEB asendab plastikkaardid keskkonnasõbralikumate pangakaartidega

Plastile asenduse leidmine esitas väljakutseid

Pangakaartide muutmine ei olnud sugugi lihtne. “Ühelt poolt on meie jaoks oluline, et astuksime järjest suuremaid samme kestlikkuse suunas ning säilitaksime samal ajal ka kliendimugavuse ja kaardi pikaealisuse. Lisaks seadis teatud piiranguid see, et funktsionaalsusest tulenevalt peab uus materjal kokku sobima kiibi ja magnetriba tehnoloogiatega,” kirjeldas SEB Balti jätkusuutliku panganduse kommunikatsioonijuht Evelin Allas väljakutseid, millega pangakaartide valmistamiseks uut materjali otsides kokku puututi. Ta rõhutas, et uute söödamaisimassi sisaldavate kaartide puhul pole kvaliteedis sugugi alla tuldud ning pangakaartidele seatud kõrged nõuded on säilitatud – uus kaart on vastupidav, turvaelementidega ja täidab suurepäraselt kõiki funktsioone.

Uusi kaarte kavandades võttis SEB eesmärgiks valida alternatiiv traditsioonilisele plastikule (polüvinüülkloriid – PVC). Lisaks söödamaisi ülejääkidest tehtud kaartidele, kaaluti materjalina ka ookeani kaldalt kogutud plastjäätmetest valmistatud ning tööstuslikest plastijäätmetest toodetud ringlusse võetud plasti, bioplasti ja puitu, mis kõik oleksid kaasa toonud väiksema CO2 heitme.

“Usun, et tegime valiku parima võimaliku alternatiivi kasuks – taimse päritoluga bioplast (ehk söödamaisi ülejäägid) on nii vastupidavuse kui ka mugavuse vaates kõige parem alternatiiv PVC-le, mida praegu pangakaartide puhul kasutatakse. SEB andmetel jääb uute maisist pangakaartide kasutuselevõtuga tootmata veidi üle ühe tonni plastikut aastas,” tõi Allas välja.

“Otsime pidevalt võimalusi, kuidas vähendada oma klientide CO2 jalajälge igapäevapanganduses. Näiteks püüame parandada kaartide tarneahelat, otsime parimaid ringlussevõtu lahendusi või muid innovaatilisi materjale, mis on tulevikus tõenäoliselt veelgi keskkonnasõbralikumad ja vastavad samal ajal praktilisuse standarditele,” ütles jätkusuutliku panganduse kommunikatsioonijuht.

Jätkusuutlik ja sotsiaalselt vastutustundlik pangakaart

Uued kaardid eristuvad ka disaini poolest – deebetkaartidel on spetsiaalne käegakatsutav sälk – olles seega vaegnägijatele kasutajasõbralikumad. ”Igapäevaselt me ei mõtle selle peale, et poes pangakaardiga maksmine võiks olla väljakutse või nõuaks erilist pingutust. Seda võib see aga olla, kui testida kombates rahakotist õige kaardi leidmist,“ kommenteeris Allas ja lisas, et sälk võimaldab vaegnägijatel pangakaarti hõlpsamini sularahaautomaatides ning müügikohtades kasutada. Tema sõnul on väga oluline, et samamoodi nagu me ettevõtetena mõtleme teenuseid ja tooteid arendades looduskeskkonna hoiule, arvestaksime kõikidele inimestega, olenemata nende vanusest või tervislikust seisundist, kes meie teenuseid ja tooteid vajavad ning kasutavad.

Allikas: Optimist Public

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Share via
Copy link
Powered by Social Snap