TARTU MARATONI RAJAL ON LUND USKUMATULT PALJU

Matu teeninduspunkt Tartu Maratoni rajal 6. veebruaril. Foto: Kadri-Ann Väärsi

Kui kümme päeva enne 50. Tartu Maratoni esimest starti enamikes Eesti paikades lund napib, siis Tartu Maratoni rada on kaetud korraliku lumekattega.

Peebu teeninduspunkt Tartu Maratoni rajal 6. veebruaril. Foto: Kadri-Ann Väärsi

“Raja esimesel 46 kilomeetril, kuni Paluni, on lund kõvasti. Palult Elvasse on samuti rada hea, lihtsalt kohati jäisem. Mulda kuskilt ei paista, seda ohtu ei ole”, kommenteerib olukorda rajameister Assar Kütt.

Hanimäe tõus Tartu Maratoni rajal 6. veebruaril. Foto: Kadri-Ann Väärsi

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk hindab praegust olukorda samuti väga heaks: “Kui mujal Eestis on lumevabadest põldudest tulenev pilt tekitanud paljudes küsimust, kas Tartu Maraton üldse saab toimuda, siis praegune lumeseis maratonirajal ja hetkel kättesaadavad ilmaprognoosid ei tekita maratoni toimumises mingit kahtlust. Rada on praegu täies pikkuses hooldatud ning kõik suusatajad on oodatud sinna treenima. Oma silm on kuningas.”

Palu teeninduspunkt Tartu Maratoni rajal 6. veebruaril. Foto: Kadri-Ann Väärsi

Hetkel on Tartu Maratonile registreerunud juba ligi 4500 suusatajat 25 eri riigist. Soodushinnaga registreerimine kestab veel selle pühapäevani.

Juubelimaratoni programm algab 17. veebruaril vabatehnika-, vintage-, ja teatesõitudega. Klassikadistantsid sõidetakse pühapäeval, 18. veebruaril.

KU päevatoimetaja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga