ÜLEVAATLIKULT PÄRNU VÄÄRIKATE ÜLIKOOLI ÕPPEAASTA LÕPUAKTUSEST

Fotogalerii

Urmas Paet teel Pärnu Hestia Hotel Strandi, kus toimub Tartu Ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli 14. õppeaasta lõpuaktus. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Täna toimus Tartu Ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli 14. õppeaasta lõpuaktus. Traditsiooniliselt koguneti pidulikule sündmusele Pärnu Hestia Hotel Strand Jurmala saali, kus peeti tervituskõnesid, jagati tunnustusi ja kuulati Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti loengut teemal “Euroopa Liit keerulistel aegadel“.

Enne ametlikuma osa juurde asumist juhtis päevajuht Meelis Sarv kuulajate tähelepanu sellele, et viimasel koolipäeval on veel üks vahva päev. Vihjena luges inglise päritolu naljaka või absurdse sisuga luuletust, mis on limerik: „Öökulli ja kiisu viis merele Liisu, / paat kaunis kui lillehernekaun. / Sai teemoonaks moos ja pappi hea noos – / neil sajastest peenrahapaun.” Vihjele selgituseks ütles Sarv, et tegemist on rahvusvahelise öökulli ja kiisu päevaga, mis nimetatud inglise kunstniku, illustraatori, luuletaja ja humoristi Edward Lear’i auks, kes sai kuulsaks nonsensskirjanduse ehk absurdikirjanduse hulka kuuluvate teoste, eriti limerike loomisega. Lear’i kõige tuntumaks värsiks ongi 1867. aastal oma sõbra kolmeaastasele tütrele kirjutatud nonsenssluuletus „Öökull ja kiisu”.

Parajasti välisvisiidil viibivat Pärnu kolledži direktorit Garri Raagmaad asendas väärikaid tervitama tulnud kolledži sotsiaaltöökorralduse osakonna juhataja Liina Käär. Tema andis kaheksakümneviiestele õppuritele kätte lõputunnistused. Nooremad said tunnistuse kätte oma kohalolekut registreerides.

Tiia Ristolainen üllatas kuulajaid juturoboti poolt kokkupandud mõneminutilise kõnega.

Tervitajate hulgas olid ka Pärnu linna volikogu esimees Andres Metsoja ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius. Tartu Ülikooli elukestva õppekeskuse juhataja Tiia Ristolainen üllatas kuulajaid juturoboti poolt kokkupandud mõneminutilise kõnega.

Järgnes teenetemärkide üleandmine silmapaistva tegevuse eest väärikate ülikooli Pärnu programmi töös. Märgi said Pärnu muuseumi peavarahoidja Piret Pedanik ja Pärnu kolledži juhiabi Külli Laanepõld. Hea koostöö eest tänati Tiia Ristolainenit, Hestia Hotel Strand ürituste müügijuhti Pille Karjamit ja ajakirjanik Urmas Saardi.

Pärnu kolledži väärikate ülikooli nõukoja liikmetele kingituseks Marianne Mikko raamat „Koridorides libedal jääl” koos autori signeeringuga. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Samuti tänati vabatahtliku töö eest Pärnu kolledži väärikate ülikooli nõukoja liikmeid tänukirja ja Marianne Mikko raamatuga „Koridorides libedal jääl”. Nende nimed on Malle Erend, Hilja Hindrichson, Signe Kiri, Thea-Mai Lippu, Isabella Maripuu, Endel Mölder, Jüri Otstavel, Viivi Palmissaar, Hilja-Mare Proos, Aive Rantala, Kärt Saard, Maika Safin, Jaak Suurväli, Marvi Volmer, Urmas Saard.

Pärnu kodanikumaja juhataja Ann Eichhorst andis üle mitmele väärikate ülikooli õppurile tänukirja ja kingituse selle eest, et vastasid üleskutsele kirjutada mälestusi Pärnu ajaloost.

Muuseas tunnustas Paet väärikate ülikooli õppevormi, mille sarnast polevat kogu Euroopas kusagil mujal leida.

Korduvalt Pärnu väärikatele esinenud Urmas Paet pidas pea poole tunni pikkuse loengu “Euroopa Liit keeruliulistel aegadel“ ja vastas paarile küsimusele. Muuseas tunnustas Paet väärikate ülikooli õppevormi, mille sarnast polevat kogu Euroopas kusagil mujal leida. Ta rõhutas selle erakordset süsteemsust ja väga põhjalikku läbimõeldust.

Meelelahutusliku kavaga astusid lavale Sindi gümnaasiumi õpilased. Sindi laululapsed esinesid Marju Tilga juhendamisel ja kooli näiteringi noored esitasid sõnalise montaaži õpetaja Eneli Arusaare juhendamisel.

Väärikate ülikooli osalejate nimel võttis sõna Endel Mõlder, kes tänas oma kõnes lilledega väärikate ülikooli projektijuhti Mari Suurvälit. Tänusõnad lausus ka Suurväli.

Paari tunni pikkune aktus lõpetati Gaudeamuse ühislaulmise ja hotelli trepil ühispildistamisega.

KU päevatoimetajad

2 thoughts on “ÜLEVAATLIKULT PÄRNU VÄÄRIKATE ÜLIKOOLI ÕPPEAASTA LÕPUAKTUSEST”

  1. Kiitust vääriv ettevõtmine.Suured tänud organiseerijatele,lektoritele, vabatahtlikele kes on oma ÕLA ALLA pannud sellele projektile.Tänan.

  2. Suur aitäh meie arile ja meie nõukoja liikmetele nende suure ja väga hea töö eest.Mina alustan sügisel 13 aastat ja ootan juba seda.Peale igat loengut koju minnes hakkad ootama jälle,millal see uus koolipäev ometi tuleb.

    HEAD SUVEPUHKUST TEILE JA VEEL KORD SUUR AITÄH!
    KOHTUMISENI SÜGISEL!

Kommenteerimine on suletud.