VILJANDI PÄRIMUSMUUSIKA JUUBELIFESTIVALI TUNNUSKUJUNDUSEL OSALES REKORDARV TÖID

Viljandi pärimusmuusika 2023. aasta festivali võidutöö plakat

Tuleval suvel 30. aasta juubelit tähistav Viljandi pärimusmuusika festival korraldas üle aastate taas tunnuskujunduse konkursi, kuhu laekus töid 50 autorilt ning esitati rekordiliselt 69 plakatit.

27.–30. juulil 2023 toimuv XXX Viljandi pärimusmuusika festival on pühendatud päikeselisele pidutsemisele, peokommetele ja helgele tulevikulootusele ning festivali teema on “Kõlagu!”.

Kujunduskonkursi žürii liikme, Viljandi linnakunstniku Kristi Kangilaski sõnul pidid disainerid sel korral oma töödega mitmesse väravasse korraga lööma: “On juubel, mis peab olema kuidagi näha. On pidu, on “Kõlagu!” – mismoodi seda kõike plakatile tuua?” Silma jäi, et kujundajatel ja illustraatoritel on olnud hea ligipääs kujundusprogrammidele. “See on ühest küljest hea, sest tööd on professionaalsed ja nendega on festivalil hiljem kergem edasi liikuda. Samas loob see mingisuguse eelduse visuaalse keele ühesarnaseks muutumiseks,” leidis linnakunstnik.

Festivali tunnuskujunduskonkursi esimese koha stipendiumi võitis Kaia Rähn. Teist ja kolmandat kohta jäid jagama Lii Ranniku ning Janno Preesalu.

Kangilaski pilgu läbi tõstis esikolmiku teistest ettepoole lihtne põhjus. “Plakati eesmärk on hakata silma. Vaatad üle välja, kus on äärmiselt palju infot, ja midagi sealt püüab su pilgu. Nende tugevus oligi see, et nad suutsid silma hakata,” kirjeldas Kangilaski.

Züriisse kuulusid veel festivali kunstnik Triin Amur ning festivali korraldusmeeskond.

Sarnaselt kujunduskonkursile on 50 artisti oma visioone saatnud ka juubelifestivali muusikalise ideevooru tarbeks, sooviga osaleda festivali põhiprogrammis. Kavad ja produktsioonimõtted on samuti seotud festivali teemaga “Kõlagu!”. Esitatud ideed vaadatakse programmimeeskonna poolt läbi novembri lõpus.

KU päevatoimetaja