LOOMAAIA KÕRVITSAPIDU KESTAB TERVE NÄDALA

Erksavärvilisel kõrvitsal on mõnusalt platsi võtnud veeagaam. Foto: Inari Leiman

Laupäeval, 29. oktoobril kell 11-16 peab Tallinna loomaaed kõrvitsakampaania lõpetuseks taas Kõrvitsapidu ja külastajad saavad loomade söögiaegadel osa emotsiooniküllasest vaatemängust.

Peole eelneval koolivaheajanädalal on loomaaias vahvad näitused, mängida saab ristsõnamängu ja osaleda kõrvitsalaterna disainimise konkursil! Sündmustel osalemine on oktoobri lõpuni soodsa sügishooaja piletiga.

Loomaaia selle sügise kõrvitsate kogumiskampaania hakkab lõpule jõudma. Aiapidajad räägivad, et tänavu ei ole olnud suurt kõrvitsasaaki. Samas on kampaanias osalenud õppeasutused ja head inimesed siiski loomaaia loomadele väga usinalt söögipoolist toonud. Kokku on loomaaeda laekunud ligi 10 tonni aed- ja köögivilju.

Tallinna loomaaia söödaköögi juhataja Jelena Motorenko sõnul on sel aastal annetatud kõrvitsate kogus olnud pigem tagasihoidlik, kuid koolide ja lasteaedade poolt on loomadele saadetud see-eest väga palju teisi aedvilju. Toodud on õunu, kaalikaid, porgandeid, aga ka kapsaid ja kartuleid.

„Sügis on olnud väga hea õuna-aasta, paljudes aedades on õunu üle. Täielik õunauputus! Oktoobrikuu alguseks olime juba üle kolme tonni õunu salve kogunud ning see on piisav kogus loomadele maiustamiseks. Kuna õunad säilivad kvaliteetsena vaid lühikest aega, siis kahjuks pidime nende vastuvõtmist piirama“, tõdeb Jelena Motorenko.

Loomaaia kogumiskampaania 2022. Foto: AnnikaTammur

Kõrvitsate ja köögiviljade kogumiskampaaniaga liitus sel sügisel 50 kooli ning lasteaeda. Osavõtjaid on igast Eestimaa nurgast, kuid tänavu oli märkimisväärselt suur osavõtt just Tallinnast ja Harjumaalt, kus oma panuse andisid 35 õppeasutust.

Suure töö aiasaaduste kokku kogumisel ja transportimisel on teinud loomaaia heaks Omniva. Jaan Lisitski, Omniva logistika ja transpordi juht: „Omniva võttis kampaaniast osa suure rõõmu ja väga hea meelega. Tegemist on Tallinna loomaaia suurepärase initsiatiiviga, mis läheb meile väga korda ja milles abi osutamine oli väga nauditav juba teist aastat järjest. Logistiliselt ei olnud see kindlasti kõige lihtsam ülesanne, kuid mul on hea meel tõdeda, et kõik toimis suuremate tõrgeteta ja Omniva inimesed panustasid 100% eesmärgi saavutamise nimel.“

Täname heategijaid, kes loomade toidulaua ja elukeskkonna rikastamise heaks on panustanud ning ootame kõiki suurejoonelisele kõrvitsapidustusele, kus saab osa loomade ehedast tänutundest ja mängulustist.

KU päevatoimetaja

Ahvid kõrvitsapäeval toimetamas. Foto: Inari Leiman

KÕRVITSANÄDALA PROGRAMM

25.-30 oktoober

NÄITUSED LOOMAAIA LÄÄNEVÄRAVAS

* TALLINNA BOTAANIKAAIA NÄITUS “Põnev ja värviline sügisand – kõrvits”. Uudistada saab Eesti aedades kasvavaid kõrvitsaliike.

* KÕRVITSATE VÄLJANÄITUS “Kes sööb? Kui palju sööb?”.

KÕRVITSANÄDALA RISTSÕNAMÄNG. Mängi, kogu teadmisi ja võida auhindu!

OSALE KONKURSIL “Kõige uhkem kõrvitsalatern”! Ootame loomaaia lääneväravasse lõbusaid kõrvitsalaternaid! Külastajad saavad valida oma lemmiku! Parimatele auhinnad Viking Line´lt.

Elevant kõrvitsaga. Foto: Inari Leiman

KÕRVITSAPEO KAVA

29. oktoober

Suurele kõrvitsapeole ootame kõiki loomasõpru nautima emotsiooniküllast vaatepilti loomade toidulaua ja elukeskkonna rikastamistest, mille kohta jagavad harivat juttu ning põnevaid lugusid loomaaia loodusharidustöötajad.

LOOMADE KOMMENTEERITUD TOITMISED

> 11.00 jääkaru

> 11.30 kotkad ja kakud

> 11.45 takiinid

> 12.00 makaagid

> 12.15 okassead

> 12.30 suures troopikamajas šimpansid, väikeses troopikamajas pintšetamariinid ja araraunad

> 13.00 hülged

> 13.30 amuuri leopard

> 13.45 pesukarud

> 14.00 ninasarvikud

> 14.15 elevandid

LASTE LOOMAAED

> kell 15.00 serveeritakse kõrvitsaid alpakadele, kitsedele ja lammastele

> Pisikeste lemmikute maiustamist saab uudistada kogu päeva jooksul

11.00-16.00 OMNIVA POSTITELK | LÄÄNEVÄRAVAS

Kirjakontoris saab saata tervitusi sõpradele ja sugulastele ning fotoboksis jäädvustada meeleolukaid hetki!

Rohkem infot loomaaia kodulehel.