VÕRU SPAA JA VABA AJA KESKUSE ARHITEKTUURIVÕISTLUSE VÕITJA SELGUNUD


Allianss Arhitektid OÜ kavand “LU HA”

Võru Spaa ja vaba aja keskuse arhitektuurivõistlusele esitatud viie ideekavandi seast valiti võitjaks Allianss Arhitektid OÜ kavand „LU HA“. Võidutöö autorid on Inga Raukas, Indrek Tiigi, Tarmo Kübard ja Signe Kasepalu.

Allianss Arhitektid OÜ kavand “LU HA”

Johnny AS-i korraldatud arhitektuurivõistlusega otsiti lahendust multifunktsionaalse vaba aja keskuse hoone arhitektuuri ja ruumiplaneeringule ning kujunduspõhimõtteid hoonet ümbritsevale väliruumile ja hoonet ümbritsevatele parklatele, teedele-tänavatele. Hoonesse on planeeritud hotell koos restorani ja seminarikeskusega, vaba aja keskus, kus paikneb spaa- ja veekeskus, ujula, tennise- ja jäähall, skatepark, kino ning fitness-, mängu-, kaugtöö-, ilu- ja tervisekeskus, kaubandus ning nende tarbeks vajalikud ruumid.

Žürii leidis, et võidutöö paistab silma terviklikkuse poolest. „Kokku mängivad nii erinevate funktsioonide paigutus, arhitektuurikeel kui mahuline liigendus, samuti on väga hästi õnnestunud ümbritseva keskkonnaga arvestamine. Linnaruumi ja kompleksi piir on hägustunud ning need justkui voolaksid teineteisesse,“ on kirjeldatud žürii otsuses.

Allianss Arhitektid OÜ kavand “LU HA”

„Arhitektuurne idee näeb ette hoone lahendamist individuaalse identiteediga funktsionaalsete blokkidena, millel on äratuntav vorm ning eristuv viimistlus. Hoone kui tervik on hästi toimiv sülem üksteist täiendavatest osadest,“ kommenteeris võidutöö meeskonna liige arhitekt Indrek Tiigi.

„Hoone on lahendatud keskkonda sulanduva mahu liigendusega vältimaks linnalist monotoonsust. Vaba aja keskus on kui suur saalhoone, mille kandeelementide lahendamisel pidasime oluliseks puitkonstruktsioonide kasutamist ning siseruumide valgustamist läbi puitfermide astmelise paigutamise – sellest saab hoone oma äratuntava silueti,“ lisas Tiigi.

Teise koha vääriliseks valiti võistlustöö märgusõnaga “Võru park” (Arhitekt Must). Oma kavandi esitasid veel Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal, Asum arhitektid, KOKO arhitektid.

KU päevatoimetaja