VAADE LÕPPENUD HIIUMAA KODUKOHVIKUTE PÄEVADELE

Fotogalerii

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli kuulajad Kärdla kodukohvikute päevadel Motokohviku väravas. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Hiiumaal lõppesid neljapäevast tänaseni kestnud kodukohvikute päevad, mida käidi uudistamas ka suurelt maalt.

Üle Hiiumaa oli ühtekokku avatud 34 ägedat kohvikut, mida oli pea kaks korda rohkem võrreldes 2015. aastaga, kui Külauudiste infoveski viimati pottidel ja pannidel sangadest kinni haaranud andekaid ja julgeid inimesi külastas.

Seitsme aasta eest oli sündmuse korraldajaks MTÜ Kärdla Kohvikutepäev, aga kolm aastat tagasi liikus nende päevade korraldus vallale. Korraldustoimkonna sõnul teeb vald suures osas koostööd Hiiumaa Turismiklastriga. „Kui kolm aastat tagasi korraldamine endistelt tublidelt tegijatelt üle võeti, muutus ka sündmuse nimi MTÜ Kärdla Kohvikutepäeva soovil, nii et järjepidevuse mõttes on tegu justkui kahe sündmusega. Aastal 2020, kui sündmus toimus juba Kodukohvikute päevad Hiiumaal nime all, oli kolmel päeval avatud 22 kohvikut,” selgitas toimkonna nimel Anu.

Hiiumaa külastuse eesmärgiks polnud võimalikult palju kodukohvikuid mõne päevaga läbi käija ja sedakorda sai piirdutud kolme kohvikuga Kärdlas. Olime liitunud ühe osaga Tartu Ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli kuulajatega.

Hiiumaa muuseumi pikas majas oli Parunite Balkon avatud keskpäevast kaheksani. Selle aja kestel pakuti maitseelamuste kõrval kohvikukülastajatele pisut puhast olemise mõnu muusika, luule ning jõuliselt värviküllaste Lepo Mikko maalidega. Esinesid Anu Pärn, Olesja Voronjuk ja Elis Kannimäe, Külli Vabrit, Britta Bauman, Hiiumaa Pillisõprade Selts, naisansambel „Hõbelõng” ja Malle Mürgimäe. Sai külastada näitust „Lapsepõlves”.

Pikema peatuse tegime Kärdlas Kalamehe juures, Vabaduse tänaval. Esindatud oli suur valik kalu.

Menüüs oli lest, ahven, tuule haug, säinas; kuivataud särg ja lest; lestapraad, säina kotletid, suitsukala salat, angerja supp ja muud seesugust. Tänavu liitus sealse pererahva toimetamistega teisigi kalureid. Õuel esines legendaarne Ilukala bänd.

Lubjaahju tänaval oli avatud Motokohvik, mille korraldas Hiiumaa Motoklubi Insula Deserta. Nende endi klubimaja hoovil pakuti ehtsat omavalmistatud kalja, selle kõrvale omavalmistatud toite. Uudistamiseks olid väljapandud mootorrattad.

Urmas Saard & Kärt Saard

Samal teemal:

Esimene kogemus Hiiumaa üheksandalt kohvikute päevalt