VILJANDI PÄRIMUSMUUSIKA FESTIVALIL ASTUB ÜLES 40 EESTI ESINEJAT

Uutest välisesinejatest on eeskavasse lisandunud pöörase energia ja lavašõuga Góbé Ungarist

Alates eilsest on üleval Viljandi pärimusmuusika festivali kava päevade kaupa. Lisandus põnevaid välisesinejaid ja kuulutati välja 40 Eesti esineja kontserdid. Uuendusena tuleb tänavusel festivalil autorilaulude programm.

Festivali pealiku Ando Kivibergi sõnul soovitakse sellega väärtustada eestikeelset autoriloomingut. “Igal pärimuslool on tegelikult ju autor olemas. Osad lood jäävad meiega aastakümneteks või isegi aastasadadeks ehk muutuvad pärimuseks,“ sõnas Kiviberg. „Tõuke sellise autoriprogrammi loomiseks andis meile mullune Jaak Johansoni mälestuskontsert. Jaak on olnud Eesti autorilaulukultuuri üks säravamaid ja mõjusamaid esindajaid ning suur Viljandi pärimusmuusika festivali sõber. Seepärast pidasime väga oluliseks alustada Jaagu auks festivalil just autorilauludele pühendatud eriprogrammiga.”

Pauluse kirikus asuval autorilaulude laval astuvad üles Mari Jürjens, Kärt Johanson ja Elina Reinold, Jaan Sööt ja Andre Maaker, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, välismaalastest Leo Bianchini Brasiiliast ja Belgia-Fääri saarte duo Raske Drenge.

Juuli viimasel nädalavahetusel toimuval XXIX Viljandi pärimusmuusika festivalil annavad kontserdi 18 välismaa ja 40 Eesti esinejat, lisandub öine DJ-programm. Tulenevalt festivali teemast „Juured ja ladvad“ tõstetakse esile just noored pärimusmuusika talendid – traditsiooni kandjad, kes ammutavad oma repertuaari juurtest, aga lisavad sinna alati ka nii vajalikku noort energiat.

Maarja Nuut ja Regina Mänd on kokku pannud kava legendaarse Kihnu viiuldaja Jaan Palu 140. sünniaastapäeva auks.

Uutest kooslustest või kavadest esitleb Viljandi pärimusmuusika festival selliseid kollektiive nagu Hypnosis Negative, 6hunesseq, Cú, Mäeküla kapell koos Ülemakstud Rentslihärradega, Harri Lindmets ja Henrik Hinrikus, kolmik Katariin Raska, Ulvi Võsa ja Sanskriti Shestha. Maarja Nuut ja Regina Mänd on kokku pannud kava legendaarse Kihnu viiuldaja Jaan Palu 140. sünniaastapäeva auks. Emade ja tütarde suhetele pühendunud kontserdil lauldakse regilaule Lõuna-Eestist ja Saaremaalt. Oreli, torupilli, laulude ja juttudega läbi põimitud kava panevad kokku Celia Roose, Piret Päär ja Ene Salumäe.

Vanadest tegijatest rõõmustavad publikut Puuluup, Zetod, Duo Ruut, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Untsakad, Estonian Voices koos Sander Mölderi, jonas.f.k ja keelpillikvartetiga FourEst.

Uute välisesinejatena on programmi lisandunud pöörase energia ja lavašõuga Góbé Ungarist, tantsuline Hecki Trio Austriast, Soome Kaustineni piirkonna muusikat mängiv Polenta, Põhjamaade ja keltide traditsioonist mõjutatud Stringflip, mandoliinivirtuoos Radim Zenki koos Villu Talsiga ning võluv laulja ja laulukirjutaja Rosa Cruz Kuubast.

Möödunud aastal kuulutas Eesti Pärimusmuusika Keskus välja ka mentorlusprogrammi noortele muusikutele, mille tulemusel on kokku pandud kooslused Ehale, Ööt, Tammele ning Kuula Hetke. Näha saab ka parimate Eesti pärimusbändide konkursi võitjaid nii sellest kui ka eelmisest aastast.

XXIX Viljandi pärimusmuusika festival toimub 28.-31. juulini. Festivali nelja päeva passide ning päevapasside hind on ajas muutuv, hetkel on Ticketeri keskkonnas müügis päevapassid hinnaga 20-45 eurot, nelja päeva pass on saadaval 95 euroga. Osta saab ka noortepasse, seeniorpasse ning Perekaardi passe. Üksikkontsertidele tänavu pileteid ei müüda, küll aga saab osta soodsa pileti festivali põhiala ümbritseva pärimeetri külastamiseks, kus saab nautida festivalimelu, rohelise lava programmi ning kontserte Vabaduse väljaku laval.

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap