ELVALE OMISTATI EUROOPA PARIMA SPORDILINNA NIMETUS

Elvale anti Itaalias üle Euroopa parima spordilinna tiitel

21. märtsil anti Elvale Itaalias, Torinos toimunud pidulikul ACES Europe korraldatud XXII auhinnagalal üle 2021. aasta Euroopa parima spordilinna tiitel. Tunnustuse saamise nimel võisteldi seitsme teise Euroopa spordilinnaga.

ACES Europe otsustas parima spordilinna auhinna anda Elvale erakordse töö eest spordivaldkonnas. Pidulikul galal võttis kuldse lipu vastu Elva valla spordijuht Madis Šumanov, kes märkis oma sõnavõtus kõikide Elva valla spordiklubide, treenerite, õpilaste, kogukonna ja vallavalitsuse panust, mis tõi väljateenitud tunnustuse. „Tiitel on märk aastatepikkusest heast tööst kogukonnas, kes väärtustab sporti,” lisas Šumanov.

Elva vallavanem Priit Värv lausus, et tal on siiralt hea meel, et 2020. aastal otsustati Euroopa Spordilinna tiitlile kandideerida. “Sügav kummardus kõikidele, kes on andnud oma panuse, et Euroopa Spordilinnast sai omakorda Euroopa parim.”

Galal osalenud sihtasutuse Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane tõi esile tiitliga kaasnenud eelised. „Elva valda on tunnustatud Euroopa tasemel. Oleme loonud vaimsuse, kus meie kogukonna liikmete aktiivsus saab edaspidi ainult kasvada. Auhind tähendab kindlasti ka suuremat huvi meie piirkonna ja võimaluste vastu.” Ta lisas, et Elva on tunnustatud koostööpartner nii Eestis kui ka laiemalt Euroopas. “Meil on võimalik jagada häid praktikaid ja osaleda rahvusvahelistel konverentsidel ning seminaridel. Oleme suurendanud oma võimalust taotleda toetust Euroopa erinevatest fondidest”.

Tunnustuse pälvimisel on väga suur roll olnud sihtasutuse projektijuhil Martin Thomsonil, kes on olnud ACES Euroopa ühendusega pidevas suhtluses ja vedanud eest aruande koostamise protsessi. Euroopa parima spordilinna tiitli saamiseks tuli 2021. aastal esitada kord kvartalis aruanne kõikidest spordiga seotud tegevustest Elva vallas.

Pidulik gala toimus Unesco maailmapärandi nimistusse kantud suursuguses Reggia Venaria palees. Elva sai oma tunnustuse koos 50 erineva linnaga. Euroopa 2022. aasta spordipealinnaks kuulutati Madrid (Hispaania) ja Haag (Holland).

Euroopa spordilinna tiitlit annab 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partner, mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation). Elva pälvis eelmisel aastal ainsa Põhja-Euroopa linnana Euroopa spordilinna tiitli. Pärast seda võisteldi kogu aasta jooksul seitsme teise Euroopa spordilinnaga, kellest parimaks tunnistati Elva.

Allikas: Elva vald