HARKU KESKVÄLJAKU JA VALLAMAJA ARHITEKTUURIVÕISTLUSE VÕITIS KOIT OJALIIV

Konkursi võidutöö “Kandik”

Harku vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liidu koostöös korraldatud Harku valla keskväljaku ja uue vallamaja arhitektuurivõistluse võitis Koit Ojaliiv arhitektuuribüroost Kuu OÜ ideekavandiga „Kandik”.

38 000 euro suuruse preemiafondiga võistlusele esitati seitse ideekavandit, mille hulgast valisid hindajad võidutöö üksmeelse otsusega. Samuti tunnustati teise ja kolmanda koha ning kahe ergutuspreemia väärilisi töid. Esimese koha preemia oli 12 000 eurot.

Arhitektuurikonkursi eesmärk oli leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus valla keskväljaku ja Harku vallamaja uue hoone kavandamiseks praeguses asukohas Kallaste tänaval.

„Tabasalu aleviku avalik ruum peab muutuma inim- ja keskkonnasõbralikumaks ning pakkuma meeldivat ja turvalist olemist ning tegevusvõimalusi igas vanuses inimesele kõikidel aastaaegadel,” rääkis Harku vallavanem Erik Sandla.

Žürii liige, arhitekt Indrek Allmani sõnul peitus konkursi tegelik väljakutse ridade vahel ehk kuidas hoone mõtestub keskkonnaga, kuidas ja millistes suundades inimesed liiguvad, mis on selle ruumi väärtused ja pakutavad tegevused ning hoone puhul selle sotsiaalne ruum – milline võiks olla tänapäeva vallamaja ja milleks seda vaja on? „Võidutöö puhul olidki need väljakutsed kõige paremini tajutud ja isegi mängleva kergusega lahendusi pakutud,” rääkis Allman.

Konkursi võidutöö “Kandik”

Harku valla arengukava tegevuskava kohaselt on eesmärk ehitada olemasoleva amortiseerunud vallamaja asemele kaasaegne tänapäeva nõuetele ja muutunud ruumivajadusele vastav uus vallamaja koos seda ümbritseva väliruumiga. Vallamajas peab olema ette nähtud töökohad ca 70 töötajale, ruumid volikogu kantseleile ning esinduslik volikogu saal.

Tulevane valla keskväljak ühendab olemasolevaid ja planeeritavaid jalakäijate teid nii, et tekiks jalakäijatele mõeldud selge ja turvaline ala, mida perspektiivis oleks võimalik ühendada Teenuste tänav 2 kui ka Kase tänava promenaadiga. Haljastatud parki kavandatakse kõrghaljastus, haljastuse väikevorme, eriilmelisi istumiskohti, purskkaev jms, mis teeksid sellest esindusliku keskväljaku kogu Harku vallale.

Arhitektuurikonkursi viieliikmelisse žüriisse kuulusid arhitektid Indrek Allmann, Egon Metusala, maastikuarhitekt Karin Bachmann Eesti Arhitektide Liidust ning Harku vallavanem Erik Sandla ja vallaarhitekt Kristiina Ott-Rätsepp.

Järgmisena korraldab Harku vallavalitsus väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjalt. Projekteerimistööde maksumus on ligikaudu 195 000 eurot, millele lisandub käibemaks.

Allikas: Harku vallavalitsus

KU päevatoimetaja