JAANIKUUGA TULEB TAAS FUFF

Soome-Ugri Filmifestivali FUFF anima töötuba Sänna kultuurimõisas. Foto: Soome-Ugri Filmifestival FUFF

Sänna kultuurimõisas toimub 11.-13. juunil jälle Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kuhu oodatakse nii soome-ugri kultuuride austajaid kui ka filmihuvilisi noori, kes soovivad töötubades ise oma filmitegija karjääri alustada.

Festivali ajal leiavad aset filmivaatamised ja kontserdid, mõttevahetused-seminarid ning õhtused olemised suitsusaunas. FUFF on festival, kus mitte ainult ei vaadata temaatilisi filme, vaid elataksegi ugrilastena ugrielu, tunnetatakse loodusrahvaks olemist ja saadakse seejuures eri moel targemaks. Filmiprogrammi võib vaadata veebis, kuid paraku suitsusaunas leili visata ja kultuurikaaslastega juttu vesta saab vaid kohapeal.

Nii Sännas kohapeal kui veebikinos näeb filme “Viimane liivlane” (rež. Mikko Piela) ja noorte lühidokumentaalfilmide kogumikku mitmekesisuse teemal “Rääkimata lood/Stories Untold”, dokumentaalfilmi eesti ungarlastest ning valikuid saami, ungari, eesti, soome ja väikerahvaste programmi lühifilmidest.

Õhtuti saab kuulata ugrihõngulist muusikat: 12. juunil esineb Tuulikki Bartosik, teistel õhtutel oodatakse üllatusesinejaid.

Hõimurahvaste toidutöötubades võimaldatakse kõigil huvilistel õppida soome-ugri väikerahvaste söögivalmistamise nippe. Lisaks toimuvad töötoad noortele ja lastele, kus saab peale filmitegemise ja animatsiooni õppida laululoomist, joogat, käia looduses matkamas ja kuulata aovalguses linnulaulu, meisterdada, savitada, riietele taimetrükki teha ning harjutada tsirkusetrikke. Kultuurilise mitmekesisuse olulisuse tunnetust saab kinnistada lõkkeõhtul ja suitsusaunas.

Festivali lõpetuseks oodatakse kaasa mõtlema loodusliku mitmekesisuse vajalikkusele pühendatud seminarile, mille peaesinejad on Aveliina Helm ja Rea Raus. Mõttetööle virgutab Hasso Krull loenguga “Väreleb, võbeleb, virvendab: ontoloogia ja poliitika”.

“Iga kultuur kätkeb endas mingit saladust, lugu, mis on ainult selle kultuuri oma ning mis väärib hoidmist. Me püüame nii kultuurilise mitmekesisuse kui ka loodusliku mitmekesisuse hoidmisele kaasa aidata,” võtab festivali teema kokku FUFFi vedaja Edina Csüllög.

Festivali korraldavad MTÜ FUFF ja Sänna Kultuurimõis.

Festivali partnerid on Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeeriumi hõimurahvaste programm, Eesti Filmi Instituut, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital, Fenno-Ugria, Mari Uver, Munkacsy Selts, Loona talu veski, Karlova kohv ja Vanaema Aed.

KU päevatoimetaja