KALDA MESILA OÜ PÄLVIS MULGIMAA ARENDUSKOJA MULGI MÄRGI

Dmitri Orav annab auhinna Kalda Mesila peremehele Mihkel Kaldale. Foto: Mulgimaa Arenduskoda

MTÜ Mulgimaa Arenduskoja juhatus andis välja üheksateistkümnenda Mulgi märgi. Selle pälvis Kalda Mesila OÜ.

Kalda Mesila OÜ peamine tegevusala on mesindus, väljunditeks mesilassaadused ja mesindusinventar. Kalda Mesila on noor ettevõte, mis tegutseb ajaloolisel Mulgimaal ning panustab võimaluste piires kohaliku piirkonna arengusse ja loodushoidu.

MTÜ Mulgimaa Arenduskoja juhatuse esimees Dmitri Orav räägib, et Kalda Mesila OÜ eestvedaja Mihkel Kalda on tubli noor ettevõtja, kes on aktiivselt aidanud kaasa piirkonna mesinduse arengule. “Noortaluperemehena on ta väga edasipüüdlik ja ettevõtlik ning on juba praeguseks saavutanud märkimisväärse tootmismahu,” kiidab Orav.

Mulgi märk on Mulgimaa Arenduskoja poolt ellu kutsutud selleks, et tähistada Mulgimaal pakutavaid tooteid, teenuseid ja elamusi. Dmitri Orava sõnul aitab Mulgi märk toodetel ja teenustel eristuda ning tuua esile nende mulgimaist päritolu. Ühtlasi panustab Mulgi märk oluliselt piirkonna mainesse ja tuntusesse ning teadvustab selle kandjate ühist identiteeti.

Esimesed Mulgi märgid anti välja 2019. a. alguses. Kokku on kahe aastaga välja antud juba üheksateist Mulgi märki piirkonna parimatele tegijatele. Varasemalt on Mulgi märgi saanud näiteks Chaga Health, Popsi Köök, Mulgi Pruulikoda, Lõõtsavägilased, Mulke Crisps, Seedri Puukool, Polli Mõis ja mitmed teised.

KU päevatoimetaja