KAI KANNISTULE VABATAHTLIKU FOLKLOORIKURAATORI PREEMIA

Kai Kannistu preemia vastuvõtmisel. Foto: Tiina Tomingas

Eesti Folkloorinõukogu kuulutas eilsel Karksi-Nuia kultuurikeskuse 16. sünnipäevapeol välja 2020. aasta vabatahtliku folkloorikuraatori preemia, mille pälvis Kai Kannistu.

Kai Kannistule määrati preemia pikaaegse järjepideva töö ning kogukonna aktiivse kaasamise ja innustamise eest.

Kai on kultuuritööd teinud pea 30 aastat. Ta on olnud 14 aastat Halliste valla Kaarli rahvamaja juhataja, seejärel 12 aastat Karksi-Nuia kultuurikeskuse juhataja ning töötab alates 2020. aasta kevadest Viljandimaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunikuna. Kai on silma jäänud teistelegi. Naiskodukaitse Sakala ringkond valis Kai Kannistu 2018. aasta naiskodukaitsjaks ning tänavu veebruaris omistati talle ka Mulgi valla vapimärk.

Eesti Folkloorinõukogu otsustas tänavuse preemia määrata talle põhjusel, et tegu on inimesega, keda iseloomustab nakatav rõõmsameelsus ja positiivne ellusuhtumine, erakordne algatusvõime, usaldusväärsus, otsekohesus ja abivalmidus. Kai Kannistu elab ja töötab kirega, ta on olnud innustav kultuuri- ja vaimuelu kandja. Folkloorikuraatorina on tema tugevuseks oma piirkonna inimeste hea tundmine ning algatusvõime, samuti valmisolek tulla uute algatustega lennult kaasa, jäädes samal ajal kahe jalaga maa peale. Kai Kannistu elufilosoofiaks on „kõik on võimalik“ ning ta on oma sõnu ka tegudes kinnitanud.

Tänavu andis Eesti Folkloorinõukogu folkloorikuraatori preemia välja juba kuuendat korda ning saaja valiti välja seitsmeteistkümne kandidaadi seast. Auhinna saaja üle otsustab Eesti Folkloorinõukogu juhatus ning 1000 euro suuruse preemia väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Eesti Folkloorinõukogu valdkondliku keskseltsina on folklooriliikumise eestvedaja ja arendaja, kelle eesmärgiks on väärtustada pärimuskultuuri ja hoida selle järjepidevust.

KU päevatoimetaja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga