Piltuudis: RISTIKU PEREARSTIKESKUSES LÕIGATI LINTI

Pärnu linnapea ja Pärnu Haigla nõukogu esimees Romek Kosenkranius ning sotsiaalminister Tanel Kiik Ristiku perearstikeskuse lindi lõikamisel. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Tänavu mai keskpaigas uksed avanud Pärnu Ristiku perearstikeskuses lõigati täna linti, peeti kõnesid ja söödi torti. Pidulikul sündmusel osales sotsiaalminister Tanel Kiik.

Linti lõikasid Tanel Kiik, Pärnu linnapea ja Pärnu Haigla nõukogu esimees Romek Kosenkranius, OÜ Pärnu Perearstid juhatuse esimees Eha Lipmann ja Pärnu Haigla juht Urmas Sule. Sellega sai Ristiku perearstikeskus ka ametlikult avatud.

Urmas Sule meenutas, et 19. sajandil ja 20. sajandi algul asus haiglalinnaku kohal mõisamaa. Paremkalda Pärnut polnud siis veel olemas. Rääma linnajagu hakkas alles sündima. 1996. aastal asuti praeguse haigla hoonestust projekteerima ja kaks aastat hiljem ehitama. Tollel ajal oli tegemist 240-kohalise korpuse ehitamisega. Pärnu haigla Ristiku tänava uus hoone valmis patsientide vastuvõtmiseks 2005. aasta veebruaris.

„Kui algselt lootsime Ristiku perearstikeskuse avada 14 perearstiga – seda alles aastaks 2023, siis juba nüüd oleme valmis 16 perearstiga toimima. Sellist tulemust ei osanud keegi oodata,” rääkis Sule. Hoone netopind on 3852 ruutmeetrit. Ehituse maksumuseks kujunes 5,8 miljonit + käibemaks. 1,92 miljonit eurot saadi Euroopa regionaalarengu fondist.

Sule sõnul polnud võimalik enam võtmeid üle anda, sest need on juba maja kasutuses neli kuud. Aga ta kinkis perearstikeskusele graafilise lehe, mis kujutab Pärnu Haiglat aastast 2005.

Urmas Saard