PÕLTSAMAA VALLAS AVATAKSE EESTI MOODSAIM VEELAUAKESKUS

Veelauaga sõitmine 2011. aasta augustikuises Pärnus. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Põltsamaa Vallavara ja OÜ Wakepark avavad 3. juulil Kamari järvel pidulikult Eesti moodsaima veelauakeskuse WPark.

15 aastat väldanud ettevalmistuste ja ehitustööde käigus rajas Snow & Wakeboard Solutions OÜ koostöös Ungari ettevõttega Pentasi Põltsamaa külje alla Kamari järvele 643 meetri pikkuse ringsüsteemiga veesuusa ja -laua kaabelpargi. Järvel paikneb 16 erineva raskusastmega rajaelementi, kus põnevat avastamist leiavad veelaudurid alustajatest edasijõudnuteni.

Lisaks kaabelrajale on WPargis enam kui 100 inimest mahutav veepealne kummilinn. Korrastatud on rannaala, kuhu on rajatud madalseiklusrada koos mänguväljaku ja seikluslinnakuga. Need atraktsioonid võiks keskusest teha atraktiivse külastuskoha ka lastega peredele.

Kogu veeparki teenindab administratiivhoone, mille projekteeris arhitekt Peeter Pere ja ehitas Embach Ehitus OÜ. Hoones on kohvik, saun ja veelauavarustuse laenutus.

„Usinamad on saanud juba veepargis jala märjaks ja olen nende silmis näinud vaid rõõmu ja lusti,” ütles WPargi rajamist eest vedanud Põltsamaa vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kristi Klaos. „Kohapealne õhustik kohe kutsub tagasi.”

Klaose sõnul hakkas toonane Põltsamaa vald veelauakeskusest unistama juba 2005. aastal. Projekti esimeses etapis koostati planeering ja hinnati võimalikke keskkonnamõjusid. 2006-2008 puhastati järv ja rajati saarikud, 2009. aastal korrastati supelrand ning ehitati palli- ja mänguväljakud. WPargi rajamiseks sai vald Euroopa Liidu toetuse 2017. aastal.

Veelauakeskuse haldamiseks viis Põltsamaa Vallavalitsus läbi riigihanke ja sõlmis viieaastase lepingu osaühinguga Wakepark. Ettevõtte taga on meeskond, kes haldab lisaks Nõmme Seiklusparki, Nõmme Lumeparki, Valgeranna Seiklusparki ja Pirita Seiklusparki. Lepinguga võttis OÜ Wakepark kohustuse luua 17 uut töökohta ja investeerida Põltsamaa piirkonda viie aasta jooksul täiendavalt ligi 470 tuhat eurot.

„Õhtuti koju sõites olen tihti tabanud end mõttelt, et see on päris uskumatu, mis on valmis saanud. Meie oma enda väikese Eestimaa keskel asub maailmatasemel ringkaablipark,” ütles WPargi juhataja Joel Pärle. „Seda kroonib igati laheda disainiga toetav infrastruktuur, mille südameks on äraütlemata mõnus meeskond. Suur töö on tehtud ja kindlasti on palju tööd veel ees. Saan olla ainult ülepea tänulik kõigile osalistele seniste pingutuste eest.”

Kamari järvele rajatud veelauakeskus on Eestis ja naaberriikides ainulaadne. Ringkaablisüsteem võimaldab elamusspordiga tegeleda suurel hulgal inimestel korraga ja pakub väga häid treeningtingimusi võistlussportlastele. Lisaks kaablisüsteemile on haldaja poolt plaanis järvele rajada veepealne seiklus- ja takistusrada, vabaajaatraktsioonid ja neid toetav taristu koos kämpingualaga.

Keskuse rajamist toetatakse EL Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) raames piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest. Põltsamaa Vallavara OÜ sai ERF toetust 1,582 miljonit eurot, valla omaosalus on 400 000 eurot.

Veelauakeskuse pidulik avamine toimub reedel, 3. juulil algusega kell 15.

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap