Metsä Woodi Pärnu tehases alustasid tööd järeltöötlemisliinid

Tänaseks on käivitatud kõik tootmisliinid Metsä Woodi Pärnu vineeritehases. Järeltöötlemisliinide käivitamisega on täies mahus ellu viidud investeerimisprogramm Pärnus. Uute liinide tarbeks on tehas värvanud töötajaid ja tänaseks töötab tootmises umbkaudu 170 inimest.

Kaarel Tali. Metsä Woodi Pärnu tehase juht. Foto Metsä Wood
Kaarel Tali, Metsä Woodi Pärnu tehase juht. Foto: Metsä Wood

[pullquote]Lai mõõtude ja pealistusmaterjalide valik on ideaalne näiteks kaubikute ning betoonivalurakiste tootjatele.[/pullquote]“Oleme rahul, et investeerimisprojekt on valmimas,” ütles tehase juht Kaarel Tali. “Järeltöötlemisliinide käivitamine tähendab, et oleme tehniliselt võimelised tehtud investeeringust maksimumi võtma. Suudame nüüd toota kõiki vineeritooteid, mis tehast rajama asudes kavas olid. Meie peamised tooted, erinevate pealistusmaterjalidega suuregabariidilised vineeriplaadid on meie konkurentsivõime nurgakiviks.”

Pärnusse kaasaegse kasevineeritehase loomine on oluline samm Metsä Woodi toodetele lisaväärtuse loomisel ja ettevõtte tootmisefektiivsuse tõstmisel. Tehases kasutatakse uusimat tehnoloogiat ja see on ühtlasi Metsä Woodi esimene tootmisüksus, kus tarneahel on digitaalselt modelleeritud.

Selle investeeringuga vastab Metsä Wood globaalselt kasvavale vineerinõudlusele. Eriti kiire on kasv ehituses ja kergtransporditööstuses. Pärnu tehas oma paindliku tootevalikuga on loodud selleks, et teenindada efektiivselt uusi kliente ja turuvaldkondi. Lai mõõtude ja pealistusmaterjalide valik on ideaalne näiteks kaubikute ning betoonivalurakiste tootjatele.

Pärnu kasevineeritehase ehitus algas 2017. aasta kevadel ja tehas alustas ametlikult tööd 27. augustil 2018. Täisvõimsus on tehases kavas saavutada 2019. aasta lõpuks. Toormaterjaline kasutab tehaskõrge kvaliteediga Soome päritolu kasespooni, mida toodetakse Metsä Woodi spoonitehases Kesk-Soomes.

Sirli Peepson

Samal teemal:

Metsä Woodi Pärnu tehas.

 

 

 

Töötukassa tunnustas Metsä Woodi kasevineeritehast Pärnumaa 2018. aasta tööandja tiitliga

Metsä Woodi Pärnu vineeritehases lõigati linti Foto Urmas Saard

 

 

 

Pärnu vineeritehase toodang läheb laia maailma

Share via
Copy link
Powered by Social Snap