Otepää võtab vastu talvepealinna tiitli

22. detsembril kell 00.23 algab astronoomiline talv. Otepää võtab vastu talvepealinna tiitli 22. detsembril kell 14.00 Otepää Keskväljakul.

Jõuluvanade kokkutulek 2017. aastal. Foto Monika Otrokova
Jõuluvanade kokkutulek 2017. aastal. Foto: Monika Otrokova

Talvepealinna pidustused algavad traditsioonilise talveturuga. Turul pakutakse käsitöötooteid, riideid, toidukraami ja muud head-paremat. Otepää Naisselts pakub külastajatele kuuma suppi. Kuumade jookide festivalil pakuvad Otepää ettevõtjad just oma tegevusele iseloomulikke talviseid jooke. Meeleolukal ja üllatusi täis talvepealinna kontserdil astuvad üles kohalikud esinejad. Peale lõunat kogunevad Otepää keskväljakule aga jõuluvanad oma iga-aastasele koosolekule. Suurel kokkutulekul tehakse Otepää aastast kokkuvõtteid ning loetakse kokku plussid ja miinused, jagatakse kommi, aga ulakad saavad vitsa.

Pärast jõuluvanade koosolekut ongi aeg talvepealinna tiitli üleandmise tseremooniale. Kohal on Otepää sõbrad kevadpealinnast Türilt, sügispealinnast Narvast, suvepealinnast Pärnust ja pärispealinnast Tallinnast.

Seejärel toimub keskväljakul meeleolukas Otepää firmade, klubide, ürituste ja talvekeskuste paraad. Paraadil osalejad teadustavad oma valmisolekut talveks. Paraadil saab näha rajamasinaid, lumekahureid, mootorsaane, ATV-sid, mootorrattaid jne.

Talvepealinna pidustused korraldab Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi ja jõuluvanadega, Otepää ettevõtjate, ürituste korraldajate, klubide ja talvekeskustega. Toetab Otepää vallavalitsus. Talvepealinna ametlikuks talveraadioks on Sky Plus. Talveraadio edastab infot Otepää lumeolude ja talviste ürituste kohta.

Vaata lisainfot Otepääl toimuvate ürituste kohta või külasta Otepää Turismiinfokeskust.

Talvepealinna tiitli üleandmise pidustused

Kell 11.00-15.00 Talvepealinna talveturg, kuumade jookide festival Otepää Keskväljakul

Kell 13.00 Talvepealinna avamise kontsert, suur jõuluvanade koosolek

Kell 14.00 Talvepealinna tiitli üleandmine Otepää Keskväljakul

Kell 14.30 – 15.00 ettevõtjate ja talvetehnika paraad Otepää Keskväljakul. Lisainfo Facebookis.

Kell 20.00 Suvine talve alguse pidu ansambliga L’Dorado Otepää kultuurimajas. Piletid müügil Piletilevis või kohapeal.

NB! Seoses üritusega on Otepää Keskväljakul 22. detsembril 2018 kell 9.00-16.00 liikluskorralduse muudatused. Liikluseks on suletud vana teenindusmaja esine ning Lipuväljaku tee Otepää Konsumi juurest kuni Munamäe tee ristini. Liiklus on reguleeritud liiklusmärkidega.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap