Naistepäeva hommikul üllatasid Sindi gümnaasiumi mehed

Õpilased Egon Gentalen, Mattis Rahnel, Otto Osvald Pahk kinkisid igale koolimaja uksest sisenevale kooliõele tulbiõie ja direktor Ain Keerup palus naisõpetajatel valida endale potis kasvava hüatsindi.

Naistepäeva lilled kooliõele Foto Urmas Saard
Naistepäeva lilled kooliõele. Foto: Urmas Saard

Paljud õpilased mõtlesid naistepäevale juba enne kodust väljumist ja kinkisid lisaks koolijuhtkonna organiseerimisele ka iseseisval algatusel oma õpetajatele lilli. Naistepäeva eriliseks tähtpäevaks muutvat tava on Sindi gümnaasiumis kasvatatud juba päris mitu aastat ja meespere tegi ka tänavu selleks puhuks aegsasti ettevalmistusi. Päris ilma naisteta kõigega toime ei tuldud, aga need üksikud mehi abistavad naised olid rõõmsalt abi osutamas, seejuures eelistasid oma nimedega siiski tagaplaanile jääda.

Üheks tunniks võtsid gümnaasiumiõpilased erinevate ainete õpetamise klassides enda ülesandeks ja vabastasid õpetajad viivuks nende töökohustusest. Meeshinged katsid õpetajate toas laua. Pakkusid enda valmistatud torti. Ühine kohvijoomine juhatati sisse meeste napisõnaliste tervitustega. Hoopis pikemalt oskas sõnu ritta seada direktor. Ta ütles, et Sindi gümnaasium on väga vana õppeasutus. Palju vanem kui naistepäev ja seepärast oskab hästi hinnata traditsioone.

Direktor aitab õpetajal hüatsinti valida Foto Urmas Saard
Direktor aitab õpetajal hüatsinti valida. Foto: Urmas Saard

Kui näoraamatus olevat jälle puhkenud arutelu naistepäeva tähistamise mõttekusest, siis Sindi gümnaasiumis eelistavad mehed mõnel juhul lõputute arutelude asemel teha lihtsaid mehelikke tegusid.

Kohvitamise ja tordi söömise ajal vaadati SG Reporteri erisaadet, mille valmistasid ette Eliise Kull ja Andro Seppi. Diktori laua taga istus sedakorda Ain Keerup, aga ka temal tuli reporter Eliise Kulli küsimustele ausaid vastuseid anda. Usutlusest ei pääsenud enamik teisigi kooli mehi. Kuigi maakonna ainsa koolitelestuudio mõnigi küsimus oli meestele nutikalt komistuseks seatud, tulid sama nutikad mehed vastamisega suurepäraselt toime.

Külauudiste portaal huvitus lisaks Sindi gümnaasiumile ka Pärnumaa teiste koolide naistepäeva tegemistest. Küsitlus toimus täiesti juhusliku valiku põhjal ja vastajaid polnud palju. Seepärast ei saa selle põhjal luua mingit üldistavat pilti. Siiski oli kõigi küsitletud koolide puhul ühine joon see, et paljud õpilased tõid oma lemmikõpetajatele lilli. Mitmed õpilased tulid kooli ka suurema sületäie lilledega, et rohkem kui ühele õpetajale oma tänu väljendada. Mõnes koolis toimus ühine kringli söömine jne.

Urmas Saard