Tulekul on täisväärtusliku elu konverents “VaimuKeha”

TIMELINE_PILTIDEGA_viimane22. jaanuaril toimub Eesti rahvusraamatukogus Tallinnas täisväärtusliku elu konverents “VaimuKeha”. Üles astuvad seitse tuntud eesti inimest: Kreet Rosin, Kati Orgu, Teet Torim, Mirko Miilits, Sirle Truuts, Jaana Lukovnikova ja Marilyn Jurman. Kõik esinejad räägivad tervisest ja tervislikust seisundist enda vaatevinklist ja tegevusalast lähtuvalt ning jagavad nippe ja praktilisi harjutusi, mida saab kohe kasutusse võtta.

Sille Martma, elustiilinõustaja

Rääkimisele tulevad lood sellest, kuidas endale seatud piirangutest vabaneda, kuidas vaadata inimest kui tervikut (organid versus emotsioonid), kuidas õige toitumisega on võimalik vähki võita, kuidas endaga päriselt hästi läbi saada ning kuidas päriselt terveks jääda ja oma kehaga (ning hingega) rahul olla. Kuna uus aasta ja uusaastalubadused on praegu väga kuum teema, sobib selline konverents väga hästi täiendama endale antud lubaduste andmist ja pidamist. Kes meist ei tahaks endale paremat tervist? Energilisemat keha? Positiivsemat tuju? Edu tööl ja pereelus?

Ma ei tea, kas see on vanusest või on õhk viimaste aastatega teistsuguseks muutunud, aga olen viimasel ajal aina rohkem hakanud mõtlema vaimsusele ja vaimsele tervisele. Minu BrenaFitnessi teekond algas puhtalt jõusaalist, aga ma ei pööranud palju tähelepanu sellele, kuidas ja mida ma sõin, ega jälginud, kas ma üldse olen mingit progressi saavutamas. Mul polnud kindlat plaani ja kui tuju ei olnud, siis ma trenni ka ei kippunud: põnevamat leiab ju alati! Mida aeg edasi, seda rohkem näen nüüd aga enda ja end ümbritsevate inimeste pealt, et kui see juur ikka paigas ei ole, ei ole ka tervis korras ega saavutused kerged tulema.

Vaimne ja füüsiline tervis on minu arvates võrdselt tähtsad. Ei saa olla, et üks on tähtsam kui teine. Kui meie vaim ei ole korras, tulevad haigused ligi, ja samamoodi, kui haigused kimbutavad, on vaimul ka raske olla.

Küll aga saab neid mõlemaid erineva nurga alt vaadata. Kui meil on mingi haigus – külmetus või midagi hullemat – on sellel ebakõlal meie kehas alati ka mingi põhjus, mis ei ole tegelikult seotud päriselt sellega, et gripihooaeg on käes või et raud ei imendu piisavalt hästi. Need on juba tagajärjed ning tihtipeale kahjuks ka see esimene asi, mille likvideerimisega tegelema hakatakse. Ning ärge saage minust valesti aru, muidugi meil tuleb ennast ravida, kuid suurem oskus on seejuures aru saada, mis on meie haiguse või ebakõla juurprobleem, allikas.

Igal organil ja piirkonnal meie kehas on seos mingisuguse emotsiooniga või eluvaldkonnaga. Internetist otsides leiab nende kahe omavaheliste seoste kohta väga palju põnevat infot. Üks koht, millest alustada, on näiteks tšakrad ja nende piirkondadega seotud väljendusviisid. Näiteks südametšakra peegeldab seda, kui ausad me endaga oleme ning kas me väljendame end täielikult ja laseme endil olla meie ise. Ning näiteks juurtšakra näitab, kas ja kui kindel on meie jalgealune, kas tunneme end turvaliselt ning ühenduses maise energiaga.

Kui meil on vaim terve –  me oleme õnnelikud oma igapäevaelus (tööl, kodus, sõpradega ning puhkehetkel), on ka meie keha terve. Mõeldes iga päev võimalikult positiivselt ja andes endast välja ainult armastust, oleme meie inimestena võimelised kogu aeg ka füüsiliselt terved olema (jah, hoolimata keskkonnast, geneetikast või muudest teguritest).

Mõistan aga, et seda kõike on väga palju, et hoomata: mõtlen positiivselt ja kõik mu haigused kaovad ära või? Kuigi mina seda kontseptsiooni juba päris hästi mõikan, ei ole minagi kaugelt veel kohal, et selle kõige järgi ka elada ning igapäevaelus toimetada. Seetõttu olemegi sellise vägeva konverentsi nagu “VaimuKeha” kokku pannud ja ootame sinna igaühte, kes endast vähegi lugu peab!

Kas sa armastad ennast? Siis tule konverentsile!

Sille, Mai-Liis ja Risto ootavad sind!