Sindis kiideti jõulumeest

Jõuluvana Joonatan külastas Sindi eakaid, sotsiaaltöökeskust ja naisliitu.

Jõuluvana Joonatan Sindis Foto Urmas Saard
Jõuluvana Joonatan Sindis. Foto: Urmas Saard

Kuna linnatänavate paljal asfaltil uhke saan ei libise, vahetas jõuluvana Joonatan saani ja seda vedava hobuse lumetee lõppedes veelgi uhkema neljal rattal vurava sõiduki vastu ja jõudis nõnda väga kiiresti juba täna Sindi sotsiaaltöökeskuse maja trepi ette. Sindi sotsiaaltöökeskuses peeti ühiselt naisliidu liikmete, eakate ja keskuse rahvaga jõuluootuse pidu. Autost õuele astudes tõmbas Joonatan aega viitmata lõõtsast lustliku viisijupi välja, astus paraadnast majja ja seadis sammud otseteed kõige lõbusamalt kostvate häälte suunas.

Pika laua taga istus inimesi 30 ja pealegi, paljudel päkapiku mütsid üle kõrvade veetud. Eakate juht Juta Velleste krapsas hoobilt laua tagant püsti ja seisiski kohe abivalmilt jõulutaadi kõrvale. Näis, et jõulumehel aeg piiratud ja nii asus ilma pikema jututa kinke jagama. Juta aitas küll nimesid lugeda, aga iga nimetatu pidi suutma päris iseseisvalt luuletust lugeda, laulda või tantsida. Väga hoogsaks jalgade loopimiseks paraku ülipika laua tõttu ruumi ei jätkunud ja nii pidi mõnigi särtsakam esineja leppima rahulikema liigutusega. Mõned ei pääsenudki laua tagant välja ja jõulutaadi pikk pai jäi saamata, kuigi pikalt ette loetud luuletus väärinuks koguni kolme pikka paid. Kingiks saadud pakid toimetas nobedal käigul kõigile kätte Edvi Kukk, naisliidu juhatuse liige.

Üks piltnik pääses küll jõuluvanale päris lähedale, aga ei osanud ta lugeda ega laulda. Kingipaki lootis kätte saada sügavate kummarduste ja jalaga kraapsu tehes. Kui ka sellest tundus jõuluvanale väheks jäävat, kallistas ta heasüdamlikku taati ja kõrval seisvat pikka pikka päkapikku. See meelitus mõjus hästi ja kingikott saigi endale omaniku.

Pikalt jõulumees pidusse ei jäänud. Kingid jagatud, asus kohe jälle teele. Kui Joonatani lõõtsalood enam ukse tagant majja ei kostnud, jätkas teiste lugude mängimist akordionil Anne-Mai Peets. Pillilugudest temal juba puudust ei tule. Akordioneidki tal kodus ühtekokku 15 tükki, neist igal ühel heli teisest omapärasem.

Pärast pidu ütles Velleste, et nüüd ei tulda enne kokku, kui alles tuleval aastal. Kolmekuningapäeval lubanud tulla esinema ansambel Tõmba-Jüri. Kohtumispaik ikka sotsiaaltöökeskuses.

Urmas Saard

Share via
Copy link
Powered by Social Snap