Jagati välja auhinnad puugiteemalise
pildikonkursi võitjatele

Foto: Peeter Langovits
Foto: Peeter Langovits

15. mail auhinnati puugiteemalisele pildikonkursile laekunud töid. Puugipilte saatsid Eesti inimesed võistlusele neljas kategoorias, näitusel on väljas viis parimat tööd igast kategooriast.

Žürii, kuhu kuulusid Kuulo Kutsar, Liina Kersna, Renee Aua, Ardo Kaljuvee ning Marek Reinaas, kuulutas välja iga kategooria parima.

Konkursi parimateks töödeks valis žürii ning tahvelarvuti võitsid:

Kategoorias “Puuk vabas looduses” – Andrus Vainola (45-aastane), Andrus Vainola sai žürii kõigilt liikmetelt maksimumpunktid.

Kategoorias “Joonistatud puuk” – Susanna Veski (6-aastane)

Kategoorias “Puuk inimesel” – Ville Paltsep (30-aastane)

Kategoorias “Puuk loomal” – Eigo Reva (41-aastane)

Konkursi eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu puugiga levivatele haigustele. Täpsem info ja kõik laekunud tööd on üleval: http://www.puugid.ee/pildivõistlus.

Kõik finalistid said auhinnaks magamiskotid.

“Puugid on jälle aktiivsed ning võivad põhjustada tõsiseid haigusi, kuid me saame ennast siiski ise kaitsta,” rääkis GSK Estonia teadusnõunik Indrek Saar. “Puukentsefaliidi põhjuslik ravi puudub, küll aga on olemas vaktsiin, mis aitab infektsiooni vältida. Puukborrelioosi vastu ei ole vaktsiini, ent on võimalik end kaitsta tehes igapäevaselt “puugikontrolli” – puukborrelioosi põhjustav bakter levib pärast puugi hammustust inimesele üldiselt aeglasemalt kui puukentsefaliiti põhjustav viirus.”

WHO Euroopa immuniseerimise nädala raames toimub üritusi üle Euroopa 24.-30. aprillini. Eestis läbiviidava immuniseerimisnädala hüüdlause on Vaktsineeri. Kaitse. Enneta. Immuniseerimisnädalaga soovitakse meelde tuletada, et immuniseerimise eesmärk on ennetada haigusi ja kaitsta inimelusid. Vt lisa http://www.euro.who.int/en/health-topics/disease-prevention/vaccines-and-immunization/european-immunization-week