Väike-Maarja naiskodukaitsjad koguvad raha laste muusikakooli aastamaksu tasumiseks

Foto: Velli Ehasalu
Foto: Velli Ehasalu

Väike-Maarja vallavalitsus ja Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond ühendavad piirkonnas jõud, et koguda raha Väike-Maarja valla kolmele andekale lapsele muusikakooli aastamaksu tasumiseks.

Sel aastal on Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond koos Väike-Maarja vallavalitsusega võtnud eesmärgiks koguda toetusi valla kolmele lapsele muusikakooli aastamaksu tasumiseks. Terve kuu jooksul kogutakse annetusi, mis liidetakse 14. mail korraldatava heategevusmatkast kogutud tuluga.

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver kommenteeris, et ühiselt tehtud asi on hea asi ning selle tunnistuseks on ka 2014. aasta sarnane ühistegemine, mille abil sai Kiltsi suurpere üksikema omale majja uue ahju.

“Meie ühiskonnas on perekondi, kellel on raske ning kelle igapäevased mured on hoopis erinevad heaoluühiskonnast,” sõnas Mikiver. “Meie asi on märgata ja kutsuda üles inimesi head tegema.”

Ta lisas, et suurim heameel on taolisi algatusi vedada just kodukohas. Tema sõnul on väike summa seemneks juba lõppeesmärgi suunas kokku kogutud.

“Keetsime n-ö vanaemaaegsel meetodil rasvast, linaõlist, männitõrvast ja seebikivist tõrvaseepi ja selle müügist saadud tulu läheb samuti nende kolme lapse muusikalise põhihariduse kindlustamiseks,” ütles Mikiver.

Üks laps, keda toetada soovitakse, on Väike-Maarjast ning õpib kohalikus muusikakoolis, kaks last aga Simunast ning õpivad Väike-Maarja muusikakooli filiaalis Simunas.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla kommenteeris, et sel aastal oma 90. aastapäeva tähistanud Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond on lisaks oma organisatsiooni arendamisele kujunenud ka oluliseks kogukonna osaks.

“Iga heategu annab võimaluse näha Väike-Maarja kohal veelgi sinisemat taevast,” sõnas Kesküla.

Rahad kogutakse 13. maini Väike-Maarja vallavalitsuse arveldusarve numbril EE372200001120083456 (SWEDBANK), märkides selgituseks “heategu”.

Heategevusmatka ühisstart Ebavere tervisekeskuse juurest antakse 14. mai keskpäeval.