Noored saavad kümnekonna päeva kestel tutvuda Lätiga

Läti Vennashaudade Komitee ja Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit kutsuvad tasuta noortelaagrisse Lätti!

Mati Sutt tervitab Lätist saabunuid möödunud aasta suvises Pärnus Foto Urmas Saard
Mati Sutt tervitab Lätist saabunuid möödunud aasta suvises Pärnus. Foto: Urmas Saard

Kuni 4. juunini on 16-21 aastased noored üle Eesti oodatud kandideerima Lätis aset leidvale kümnepäevasesse noortelaagrisse, mis toimub 13.-22. juunini lõunanaabrite erinevates linnades, algab Salatsis (Salacgrīva) ja lõpeb Võnnus (Cēsis). Eelmisel aastal toimus sarnane laager Pärnus, Valgas ja teistes Eesti linnades. 28 noort (14 Eestist ja 14 Lätist) omandavad täiendavaid teadmisi mõlema riigi rahvaste ajaloo, sealhulgas sõjaajaloo kohta. Osalejatele korraldatakse väljasõite ja töötubasid. Elukutselised õpetajad ja juhendajad jagavad teadmisi sõdurite igapäevaelu kohta ja osalejatele antakse praktilisi teadmisi ellujäämistehnikatest, mängitakse improviseeritud sõjamänge ja nauditakse suve rannas. Noored saavad aega veeta mitmesuguste sportlike ja meelelahutuslike tegevustega, käijakse ekskursioonidel ning korrastatakse langenud sõdurite mälestusmärke ja matmispaiku.

Samuti toimub eriline sündmus, kus esinevad läti muusikud.

Üksteise paremaks mõistmiseks on laagrisse tuleku eelduseks inglise keele oskus suhtlustasandil.

Laagrit organiseerib Läti Vennashaudade Komitee (Brāļu kapu komitejas) ja Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit. Koostööprojekti nimetuseks on “Ühist ajalugu taaselustades” (Reviving joint history). Laagrit rahastatakse Euroopa Liidu Eesti-Läti programmi poolt ja noortelt osalemise tasu ei küsita.

Korraldustoimkond palub oma huvist teatada aadressil eshl@hot.ee hiljemalt 4. juuniks. Lisainfot annab Mati Sutt telefonil +372 51 08 839 Tiina Tojak, +372 51 38 508.

Urmas Saard