Sindi gümnaasiumi kevadkontserdil oli laval 111 esinejat

21. mail hõivati Sindi gümnaasiumi aula seisukohadki. Sõnalised vahepalad vaheldusid laulude, pillilugude ja tantsudega. Saalis istujad nautisid igat etteastet.

Sindi gümnaasiumi direktor Ain Keerup tänab kontserdi ettevalmistajaid Foto Urmas Saard
Sindi gümnaasiumi direktor Ain Keerup tänab kontserdi ettevalmistajaid. Foto: Urmas Saard

Lastevanematele võis olla just tema lapse esinemine elamuslik ja isegi hinge kinnihoidvalt meeldivalt ärevuslik usus, et kõik läheb loodetult hästi ning paremal juhul veelgi paremini. Õpetajatele oli iga õpilase esinemine samaväärselt nii vastutust kui rõõmu tekitav. Õpetaja Eneli Arusaare pinges näojooned vahetusid suureks rõõmuks alles kontserdi lõpuminutitel. Sama rõõmsad olid ka õpetajad Marje Tilk, Mariko Passel, Jelena Kuvšinova, kes kõik neljakesi tõid kava kunstilise sisu edukalt publikuni.

Kava oli mitmekülgne ja pidevat ootuspinget õhus hoidev. Rahulikum tempo asendus hoogsamaga, et järgmisel hetkel vahelduseks uuesti kogeda mõnd rahustavamat mõtliku pausi. Nagu elumuutuste merel. Selliselt mõeldes sobiski suurepäraselt kontserdi keskpaika nii eakamate kui noorte seas populaarseks saanud Järsumäe ehk Kihnu Virve (Virve-Elfriide Köstri) „Merepidu“, mis sündis kuuldavasti laulu autorit tabanud saatuslike kogemuste pinnalt. Paaril õnnelikul juhul uppumisest pääsenuna valmis tal sütitavalt lõbus laul, mille viis ikka heal meelel üles võetakse ja kuulajaid kaasa laulma kutsutakse.

Eneli Arusaar oma õpilasega Foto Urmas Saard
Eneli Arusaar oma õpilasega. Foto: Urmas Saard

Järvamaal sündinud Viktor Konstantin Oxfordi marsilaul „Jää vabaks, Eesti meri“ on vägev sõnadelt ja viisilt, mille Üksik-vahipataljon valinud oma tunnuslauluks, aga lauldakse ka paljudes teistes väeosades ja lihtsalt heas seltskonnas. Eesti kuulsaimat marsilaulu, otsekui rahvalaulu, lauldi sellelgi kontserdil. Mõlemat nimetatud laulu on esinejatele õpetanud Jelena Kuvšinova, aga kontserti ajal seisis kusagil klaveri taga või akna all, et ise jääda tahaplaanile. Aga see tal hästi ei õnnestunud, sest slaavi temperamendiga ületab ta silmnähtavalt eestlaste tunnete välja näitamist. Kui „Merepidu“ kõlas lastehäälel, siis „Jää vabaks…“ mürises täiel meesterinnal, mida toetasid õpetajad Lembit Roosimäe, Mart Nõmm ja direktor Ain Keerup.

Võimsale laulule tegid eelnevalt sissejuhatuse D.R.E.A.M tantsutüdrukud tantsuga, mida saatis helikandjalt „Welcom to Estonia“ ja lehvisid sinimustvalged lindid. Tantsurühma juht on Mariko Passel. Kindlasti näeb järgmist D.R.E.A.M etteastet lipu päeva pidustusel Sindis, kui kavas on samade neidude esitus ja kõlab ´´Tere tulemast Eestimaale´´ (viis D. Hartmann, sõnad M. Kalvet).

DREAM tantsutüdrukud Foto Urmas Saard
D.R.E.A.M tantsutüdrukud. Foto: Urmas Saard

Kontserdi lõppedes tänas Ain Keerup konterti ettevalmistuses osalejaid ja väljendas teatavat kurbust seepärast, et peatselt jääb koolimaja suviseks vaheajaks üsna nukralt tühjaks. Veel rääkis ta värsimõõdus mõttekatkeid Perekooli  kodulehelt, kui ütles: „Üks õppeaasta taas on jõudnud lõppu / ja tormavadki noored suve rüppe. / Jääb õpetaja kauaks seisma lävel, / veel huulilt pudenevad õpetussõnad: / Te hoidke ennast, sõpru valige.“

Urmas Saard

Share via
Copy link
Powered by Social Snap